Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Podlascy rolnicy narzekają na dodatkowe opłaty

Do tej pory rolnicy za darmo mogli oddawać folię używaną do owijania bel z kiszonką dla bydła. Teraz muszą za to płacić. Dotychczas firmy specjalizujące się w recyklingu odbierały folię bezpłatnie, teraz ta sytuacja się zmieniła - narzekają rolnicy. Niektórzy muszą płacić po kilkadziesiąt złotych, inni nawet po kilkaset. "Zmiana wynika z tego, że dotychczas folia była poddawana recyklingowi, teraz zaś trzeba ja utylizować" - wyjaśnia wójt gminy Łomża Jacek Nowakowski.

"Sytuacja rolników powinna się poprawić, kiedy w naszym regionie pojawią się nowoczesne zakłady przy wysypiskach, zajmujące się segregacją i utylizacją odpadów, jak ten w podłomżyńskim Miastkowie" - uważa Jacek Nowakowski. Jednak zdaniem wójta gminy Łomża powinno zmienić się także prawo - tak, by samorząd mógł pomagać rolnikom w takich sprawach - obecnie obciążani są dodatkowymi kosztami swojej produkcji.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę