Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 07 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Protestująca kamienica.

Samorząd Łomży nie pozwoli na odcięcie dostaw wody mieszkańcom kamienicy przy ul. Senatorskiej, administrowanej przez Fundację Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego. Lokatorzy od czerwca nie płacą czynszów, protestując w ten sposób przeciwko zawyżonym - ich zdaniem - opłatom. Administrator zagroził odcięciem dostaw wody. Spór pomiędzy zarządem Łomży a stroną żydowską dotyczy ceny, jaką Łomża ma zapłacić Fundacji Dziedzictwa Żydowskiego w zamian za odzyskanie kamienicy. Jej wartość określona została na ponad 200 tysięcy złotych i tej kwoty domaga się fundacja. Miasto natomiast gotowe jest zapłacić 50 tysięcy, gdyż - zdaniem wiceprezydenta Marcina Sroczyńskiego - należy potrącić koszty wieloletniego utrzymania i remontu nieruchomości.


Mieszkańcy są przekonani, że na tym sporze stracą najwięcej. Kwoty nie płaconych od czerwca czynszów mogą wpędzić lokatorów w ogromne zadłużenia. Zdaniem wiceprezydenta Sroczyńskiego jednak, spór pomiędzy miastem a fundacją żydowską nie powinien mieć wpływu na terminowe płacenie należności. Samorząd Łomży nie zamierza uelastyczniać swojego stanowiska w negocjacjach z fundacją.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę