Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 października 2021 napisz DONOS@

Na wyborach można zarobić...

Nawet ponad 2200 osób w Łomży i regionie będzie mogło znaleźć „pracę” podczas najbliższych wyborów prezydenckich. Właśnie tyle osób może zostać powołanych w skład obwodowych komisji wyborczych, które w niedzielę 20 czerwca (i najprawdopodobniej także 4 lipca) będę wydawały karty do głosowania, a następnie policzą oddane głosy. Za jeden dzień pracy członkowie komisji dostaną od 135 zł - szeregowy członek, do 165 zł netto – przewodniczący komisji. Szacuje się, że wybory prezydenckie „u nas” będą kosztowały nawet ok. 1,2 mln zł.

W Łomży i na terenie pięciu powiatów: grajewskiego, kolneńskiego, łomżyńskiego, wysokomazowieckiego i zambrowskiego uprawnionych do głosowania w wyborach prezydenckich jest ponad 245 tysiące osób. Aby przeprowadzić wybory zostanie wyznaczonych 251 lokali wyborczych, a w każdym z nich będzie pracowała obwodowa komisja wyborcza.  Członków komisji – od 5 do 9 – powołuje wójt, burmistrz lub prezydent z kandydatów zgłoszonych przez przedstawicieli komitetów startujących w wyborach. Warunkiem koniecznym jest aby kandydat na członka komisji był mieszkańcem gminy na terenie której będzie pracowała komisja, w dniu wyborów miał co najmniej 18 lat i nie był pozbawionym praw wyborczych. Czas na zgłaszanie kandydatów mija 28 maja. Jeśli zgłoszonych kandydatów do pracy komisjach będzie więcej niż miejsc wójtowie będą musieli zrobić losowanie...


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę