Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Na koniec kwietnia w rejestrach Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży figurowało 5699 osób.

Kwiecień był pierwszy w tym roku miesiącem w którym wyraźnie zmniejszyła się liczba osób bezrobotnych w Łomży i regionie. Według danych miejscowego PUP, w porównaniu z marcem poziom bezrobocia zmniejszył się o ponad 8 %. W dalszym ciągu bezrobotnych jest jednak dużo więcej – ponad 17% - niż rok wcześniej.

Przez cały ubiegły miesiąc do łomżyńskiego zatrudniaka zgłosiło się 431 bezrobotnych, w tym 340 nie posiadało prawa do zasiłku. W tym samym czasie wyrejestrowano niemal 900 bezrobotnych, przy czym nieco ponad połowę z nich dlatego, że podjęli pracę.  Jak podaje urząd zanotowany spadek poziomu bezrobocia w kwietniu związany jest z kierowaniem bezrobotnych na aktywne formy zwalczania bezrobocia. Z 455 osób, które podjęły pracę niemal 160 dotyczyło miejsc pracy subsydiowanych, kolejne 97 osób skierowano na staże, 45 na szkolenia, a 27 osób rozpoczęło pracy społecznie użyteczne.
Stopa bezrobocia na obszarze działania dla PUP w Łomży na koniec kwietnia 2010r. kształtowała się na poziomie 12,9%. Dla miasta Łomży stopa bezrobocia wyniosła 14,7%, a dla Powiatu Łomżyńskiego – 10,4%.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę