Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Magistrala kłopotów

Samorząd łomżyński sprzedał ziemię prywatnemu inwestorowi, który chce zbudować galerię handlową. Problem w tym, że przez ten teren, biegnie wielka rura ciepłownicza, której sprzedający nie zauważył. Jak podał Obiektyw TVP Białystok inwestor teraz za miejską rurę na swym terenie żąda odszkodowania i domaga się usunięcia rury, bo tu gdzie ona przebiega chce wybudować drogę.

Na żądania inwestora władze miasta już się zgodziły.
- Nawet gdyby się nie znalazł inwestor i gdyby tam nie powstała żadna inwestycja to MPEC musiałby te siec przebudować – mówił w materiale telewizyjnym Marcin Sroczyński, wiceprezydent Łomży odpowiedzialny za inwestycje.
Inwestycja dziwi natomiast przynajmniej część radnych Łomży. Maciej Głaz (PO) pytał dlaczego  MPEC ma na własny koszt przekładać magistralę ciepłowniczą, która może nadal funkcjonować, a na potrzeby galerii tylko i wyłącznie ma być schowana w ziemię.
Wstępny koszt modernizacji głównej magistrali ciepłowniczej obliczono na półtora miliona złotych, i zapewne nie  będzie obojętna na opłat jakie za ciepło płaca mieszkańcy Łomży podłączeni do instalacji MPEC-u.

źródło: TVP Obiektyw, reporter: Bogusław Bazydło,

***

Oto treść e-maila jaki w związku z publikacją otrzymaliśmy od Łukasza Czecha z biura prasowego Urzędu Miasta w Łomży.

W związku z opublikowaniem na stronach Portalu internetowego 4lomza.pl materiału pt. „Magistrala kłopotów”, zamieszczonego na stronie internetowej Telewizji Polskiej S.A. i wyemitowanego we wczorajszym głównym wydaniu programu „Obiektyw”, proszę o zdjęcie tego materiału ze stron Państwa Portalu i opublikowanie treści sprostowania nieprawdziwych informacji zawartych w tym materiale, wysłanego przez Prezydenta Miasta Łomża do oddziału Telewizji Polskiej S.A. w Białymstoku.

"Na podstawie art. 31 ustawy o prawie prasowym z dnia 26 stycznia 1984 roku proszę o wyemitowanie i opublikowanie na stronie internetowej Telewizji Polskiej S. A. sprostowania odnośnie materiału „Magistrala kłopotów”, który został wyemitowany w dniu 6 maja 2010 roku na antenie TVP Białystok w głównym wydaniu programu „Obiektyw” o godz. 17:30 oraz opublikowanego w formie tekstowej na stronie internetowej Telewizji Polskiej S.A. pod adresem
http://www.tvp.pl/bialystok/aktualnosci/spoleczne/magistrala-klopotow/1750298.

S P R O S T O W A N I E
Materiał pt.: „Magistrala kłopotów”, autorstwa Pana Bogusława Bazydły, nie prezentuje całej prawdy, wprowadzając w błąd telewidzów, jednocześnie stawiając władze Łomży w negatywnym świetle.
Nieprawdziwe jest stwierdzenie: „Samorząd łomżyński sprzedał ziemię prywatnemu inwestorowi, który chce zbudować galerię handlową. Problem w tym, że przez ten teren, biegnie wielka rura ciepłownicza, której sprzedający nie zauważył. Ciepła woda biegnie do Łomżan przez działkę którą kilka lat temu miasto sprzedało prywatnemu inwestorowi.” Samorząd Łomży nie sprzedał prywatnemu inwestorowi działki, przez którą biegnie rura ciepłownicza. Wspomniany inwestor tereny przez które przebiega magistrala ciepłownicza odkupił w 2006 roku od syndyka masy upadłościowej po byłych Zakładach Przemysłu Bawełnianego Narew.
Nieprawdą jest również, że: „Odmiennego zdania są radni. Choć uczestniczyli w głosowaniach nad uchwałami o sprzedaży działek – teraz mają wątpliwości.”
Rada Miejska podejmowała uchwałę o zamianie z inwestorem działek pod drogi oraz zmianach w planie zagospodarowania przestrzennego umożliwiających budowę na tym terenie sklepu wielkopowierzchniowego.
Oczekuję natychmiastowego uwzględnienia mojego wniosku prosząc jednocześnie o pisemne poinformowanie mnie o terminie wyemitowania sprostowania w programie „Obiektyw”.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę