niedziela, 19 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Kto dostanie zlecenie na przebudowę 8 km dróg w Łomży?

Trzy konsorcja „walczą” o zlecenie na przebudowę głównych ulic Łomży. Wartość inwestycji to około 40 mln zł, przy czym większość środków ma pochodzić z funduszy unijnych. W ramach zlecenia wybrany wykonawca ma przebudować i zmodernizować ulicę Piłudskiego (od ul. Spokojnej do Szosy Zambrowskiej), Spokojną (wraz z budową jej przedłużenia do Al. Legionów), oraz Aleję Legionów (od ul. Piłudskiego do granic miasta) wraz z modernizacją skrzyżowań na tych ulicach, w tym Ronda Solidarności.

Wczoraj w ratuszu otwarto oferty złożone na przetargu pn. „Usprawnienie drogowych połączeń regionalnych w granicach Łomży”. W ramach zadania ma zostać wyremontowanych, przebudowanych lub zbudowanych w sumie niemal 8 km dróg. O zlecenie starają się trzy konsorcja firm, których liderzy wywodzą się z Mińska Mazowieckiego, Łomży i Bielska Podlaskiego – informuje Łukasz Czech z biura prasowego ratusza.
- Najtańsza ze złożonych ofert opiewa na kwotę prawie 38 mln zł, zaś najdroższa wynosi ponad 44 mln zł. Obecnie trwa analiza złożonych ofert pod kątem spełnienia wymogów formalnych – mówi Czech.
Zgodnie z pierwotnym ogłoszeniem przetargowym rozpoczęcie prac powinno nastąpić 13 maja 2010 roku. Już wiadomo jednak, że ten termin nie jest realny. Łukasz Czech podaje, że prezydent Łomży ma nadzieję że umowę na realizacje powyższej inwestycji uda się podpisać jeszcze w tym miesiącu. Przewidziane w zadaniu prace mają być wykonane do listopada przyszłego roku.
Warto dodać, że przebudowa głównych dróg Łomży, jest jednym z trzech - obok budowy pływalni przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i modernizacji stadionu miejskiego przy ul. Zjazd – miejskich inwestycji znajdujących się na liście indykatywnej projektów kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013. Z tych środków miasto ma pozyskać na tę inwestycję (początkowo jej wartość szacowano na 52 mln zł) 31,5 miliona złotych dofinansowania.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0