poniedziałek, 23 października 2017 napisz DONOS@

Uwaga: sezon na motocyklistów...

Do dwóch wypadków z udziałem jednośladów doszło w miniony weekend w Łomży i okolicach. Jak podają policjanci w jednym z przypadków przyczyną wypadku mogło być niedostosowanie przez motocyklistę prędkości do warunków panujących na drodze, w drugim wina leży po stronie kierowcy samochodu osobowego, który zajechał drogę motocykliście. W obu przypadkach kierujący motorami trafili do szpitala.

fot. archiwum
fot. archiwum

Pierwszy z wypadków miał miejsce w sobotę tuż po godzinie 15. w Łomży na ul. Zjazd. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierujący motorem prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Podczas manewru wyprzedzania 33-latek stracił panowanie nas pojazdem i przewrócił się na jezdnię. Kierowca jednośladu ze złamaną kością podudzia został przewieziony do szpitala.

Do kolejnego wypadku doszło w niedzielę przed godziną 21. na drodze Piątnica - Jedwabne. Kierowca samochodu osobowego skręcając w lewo prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla jadącego z przeciwka motocyklowi. W wyniku zderzenia do szpitala został przewieziony kierowca jednośladu z ogólnymi potłuczeniami.

Przyczyny oraz okoliczności obu wypadków ustalają łomżyńscy policjanci.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0