Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 24 czerwca 2021 napisz DONOS@

Wybory prezydenckie 2010: OKW już jest

Wyborcza maszyna związana z przedterminowymi wyborami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ruszyła na dobre. Pięciu sędziów Sądu Okręgowego w Łomży zostało powołanych w skład Okręgowej Komisji Wyborczej. OKW ma nadzorować wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na terenie pięciu powiatów: grajewskiego, kolneńskiego, łomżyńskiego, wysokomazowieckiego i zambrowskiego oraz na terenie miasta Łomży. Wybory te – przypomnijmy – mają się odbyć 20 czerwca 2010 r.

W skład Okręgowej Komisji Wyborczej nr 31 w Łomży PKW powołała sędziów Sądu Okręgowego w Łomży: Eugeniusza Dąbrowskiego - Komisarza Wyborczego w Łomży, który zgodnie z prawem powinien zostać przewodniczącym komisji, Sławomira Bagińskiego, Jana Leszczewskiego, Joannę Rawę i Włodzimierza Wójcickiego. Komisja na pierwszym posiedzeniu, które ma odbyć się w tym tygodniu, wybierze spośród siebie zastępcę przewodniczącego komisji oraz powoła sekretarza komisji, którym za zwyczaj jest dyrektor właściwej miejscowo delegatury Krajowego Biura Wyborczego.

Zgodnie z art.11. ustawy o wyborze Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej do zadań okręgowej komisji wyborczej, na obszarze należącym do jej właściwości terytorialnej, należy:
1) sprawowanie nadzoru nad przestrzeganiem przepisów prawa wyborczego przez obwodowe komisje wyborcze,
2) zapewnienie wykonania zadań wyborczych we współdziałaniu z wojewodą i organami jednostek samorządu terytorialnego,
3) rozpatrywanie skarg na działalność obwodowych komisji wyborczych,
4) zapewnienie dostarczenia kart do głosowania obwodowym komisjom wyborczym,
5) ustalanie zbiorczych wyników głosowania na kandydatów na Prezydenta Rzeczypospolitej i przekazanie ich wraz z protokołami obwodowych komisji wyborczych do Państwowej Komisji Wyborczej,
6) wykonywanie innych zadań przewidzianych ustawą lub zleconych przez Państwową Komisję Wyborczą.

210618123923.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę