Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

Dotacje na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii dostępne dla firm

Mikro, mali oraz średni przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o dofinansowanie inwestycji związanych z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. O pieniądze na m.in. biogazownie, pompy ciepła, kolektory słoneczne a także instalacje do pozyskiwania energii wiatrowej będzie można wnioskować w ramach konkursów ogłaszanych z V osi priorytetowej Rozwój infrastruktury ochrony środowiska.

O wpisaniu przedsiębiorców na listy beneficjentów w ubiegłym tygodniu zdecydował zarząd województwa podlaskiego. Dotychczas fundusze w ramach V osi priorytetowej gwarantowane były dla m.in. jednostek samorządu terytorialnego, administracji rządowej, Lasów Państwowych, parków narodowych i krajobrazowych, organizacji pozarządowych czy spółek wodnych. Niestety wykorzystanie środków zapisanych na te programy w RPO jest symboliczne. Dotychczas wartość wniosków o płatność składanych w tym działaniu osiągnęła poniżej 2 %  planowanej alokacji, przy ponad 15% dla całego RPO WP.
Ogłoszenie konkursu w ramach którego firmy będą mogły ubiegać się o wsparcie przy sfinansowaniu inwestycje m.in. w biogazownie, pompy ciepła, kolektory słoneczne a także instalacje do pozyskiwania energii wiatrowej przewidywane jest na czerwiec.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę