Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Dobkowski już Moskwie..., Góralczyk jeszcze walczy

Główne zdjęcie
Sebastian Dobkowski

Światowy wynik w rzucie młotem uzyskał Sebastian Dobkowski, zawodnik Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego „Prefbet Śniadowo” Łomża, podczas odbywającego się w Bydgoszczy Mitingu Otwarcia Sezonu. Wychowanek Andrzeja Niwińskiego (obecny trener Bogumił Chlebiński) wygrał konkurs z wynikiem 72,93m. Rezultat ten jest o prawie 4 metry lepszy od minimum (69,00m) na Europejskie Eliminacje do Igrzysk Olimpijskich do lat 18, które odbędą się 21-23 maja w Moskwie. W tych eliminacjach zawodnicy w rzucie młotem będą walczyć o 9 miejsc, które przysługują europejczykom na Igrzyska w Singapurze.

Wynik Sebastiana to I klasa sportowa i poprawiony również własny rekord województwa (o 9.52m). W minionym roku rezultat ten był 5 w Europie, a 8 na Świecie w tej kategorii wiekowej.
- Godnym podkreślenia jest fakt, że wszystkie pięć ważnych rzutów jakie oddał Sebastian było lepszymi od wskaźnika, które naznaczyło PZLA na eliminacja do Moskwy – zauważa Andrzej Korytkowski, prezes LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża. - Dodatkowo Sebastian startował w rzucie dyskiem 1,5kg gdzie zajął 3 miejsce, poprawiając rekord życiowy o 7 metrów, a jego wynik to 48,50m.

O miejsce w kadrze na Igrzyska w Singapurze walczy także Adrian Góralczyk. Zawodnik LKS Narew - Kurpiewski Łomża doskonale rozpoczął nowy sezon. W piątek (30.04.2010r) w Poznaniu skoczył w dal na odległość 7.17m i zaledwie 3 cm zabrakło do minimum (7.20) wyznaczone przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, które uprawnia do startu w europejskich kwalifikacjach w Moskwie.
Minimum można osiągnąć do 9.05.2010r. Czasu jest bardzo mało, przed zawodnikiem jeszcze dwa starty: 3 maja w Białymstoku i 8 maja w Białej Podlaskiej. Trener Jan Kotowski jest optymistą i wierzy, że w najbliższych startach Adrian tylko potwierdzi doskonałe przygotowanie do sezonu.
Rezultat Góralczyka z Poznania jest czwartym wynikiem w Łomży. Dalej w przeszłości skakali: Piotr Krzyżanowski - 7.41m(2005r) Maciej Bogdan - 7.33m (1985r) i Paweł Dera – 7.24m(1995r). Wszyscy ci zawodnicy byli jednak znacznie starsi. Adrian jest uczniem I kl. ZSO Nr.2 w Łomży.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę