Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

219. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

- Każdy człowiek ma obowiązek wobec Ojczyzny, za Polskę odpowiadają wszyscy Polacy - mówił w poniedziałek 3 maja bp Tadeusz Bronakowski. W 219. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja i w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski biskup pomocniczy diecezji łomżyńskiej odprawił w Katedrze Mszę św. w intencji Ojczyzny. Wcześniej na Placu Jana Pawła II odbyła się odprawa pocztów sztandarowych, odczytano Apel Pamięci, kompania Wojska Polskiego oddała salwę, a przy pomniku przy 33 Pułku Piechoty delegacje złożyły kwiaty. Następnie wszyscy, w towarzystwie Łomżyńskiej Orkiestry Dętej i mażoretek przeszli do Katedry.

Przewodniczący modlitwą Bp Bronakowski w homilii apelował do wiernych, aby byli świadomi, że mają w swoich rękach losy Ojczyzny. - To my odpowiadamy za kształt Polski, nie los i historia, nie przypadek i fatum - za Polskę odpowiadają Polacy – mówił dobitnie bp Bronakowski.

W uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski biskup pomocniczy diecezji łomżyńskiej przypomniał, że przed laty w Jasnogórskich Ślubach Narodu Polacy złożyli wielkie przyrzeczenia.
- Ślubowaliśmy  stać na straży budzącego się życia, bronić nierozerwalności małżeństwa, czuwać nad rodziną, dobrze wychowywać młode pokolenie - wyliczał bp Bronakowski. Wskazał, że
wiele z tych przyrzeczeń wciąż pozostaje niespełnionych.

- Patriotyzm, obok wymiaru pozytywnej pracy, ma też charakter sprzeciwu wobec wszystkiego, co Polskę niszczy i osłabia – przypomniał bp Tadeusz Bronakowski. Do wiernych apelował o odwagę, aby dzielnie przeciwstawiali się narodowym wadom. I wymieniał zadania dzisiejszych patriotów:
„aby zniknęła korupcja i wykorzystywanie państwa do prywatnych celów, aby zniknęło pijaństwo, aby było mniej kłótni i sporów, mniej języka nienawiści i pogardy,  mniej manipulacji i zakłamania”.

- Polska nie jest abstrakcyjnym tworem, pustym słowem, którego używają politycy i publicyści, Polska to każdy z nas, wszyscy stojący w tej katedrze, nasi sąsiedzi i współpracownicy, dlatego od nas zależy, jaka ona będzie – mówił bp Bronakowski. Podkreślał, że „jesteśmy to winni
patriotom i twórcom Konstytucji, ofiarom powstań narodowych, a także Katynia i Smoleńska”...

as

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę