czwartek, 19 października 2017 napisz DONOS@

Były dyrektor szpitala winny i skazany

Były dyrektor szpitala w Łomży został uznany winnym przyjęcia łapówki w zamian za doprowadzenie do korzystnego rozstrzygnięcia szpitalnego przetargu. Sąd Rejonowy w Łomży skazał dziś Rober P. na karę 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Były dyrektor szpitala musi też zapłacić grzywnę w wysokości 10 tys zł, sąd ogłosił przepadek korzyści jakie osiągnął z przyjętej łapówki (8 tys. 400 zł) i przez trzy lata nie może pełnić funkcji kierowniczych w publicznych placówkach służby zdrowia. Wyrok nie jest prawomocny.

Przypomnijmy, Robert P., były szef Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Łomży, został oskarżony o przyjęcie w 2001 roku łapówki za doprowadzenie do zakupu przez szpital wyrobów medycznych firmy Johnson&Johnson. Był wówczas także członkiem komisji przetargowej. Oskarżony przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył w prokuraturze wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Dziś zapadł wyrok.
- Sąd Rejonowy w Łomży uwzględnił wniosek prokuratury, uznał Roberta P. winnym zarzucanego mu czynu – poinformował rzecznik Sądu Okręgowego w Łomży, sędzia Jan Leszczewski. 
W sprawie oskarżony jest jeszcze były ordynator oddziału ginekologii w łomżyńskim szpitalu.  Leszkowi P. prokuratura zarzuciła popełnienie w latach 2002-2005 czterech przestępstw o charakterze korupcyjnym na łączną kwotę przeszło 10 tys. zł. Lekarz nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.
Śledztwo dotyczące przyjmowania korzyści majątkowych od firmy Johnson&Johnson i innych firm medycznych przez dyrektorów, ordynatorów i innych pracowników prowadzi Prokuratura Okręgowa w Radomiu. Od września 2006 r. pod lupę wzięła ponad 100 szpitali w Polsce.

as


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0