Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@

Były dyrektor szpitala winny i skazany

Były dyrektor szpitala w Łomży został uznany winnym przyjęcia łapówki w zamian za doprowadzenie do korzystnego rozstrzygnięcia szpitalnego przetargu. Sąd Rejonowy w Łomży skazał dziś Rober P. na karę 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Były dyrektor szpitala musi też zapłacić grzywnę w wysokości 10 tys zł, sąd ogłosił przepadek korzyści jakie osiągnął z przyjętej łapówki (8 tys. 400 zł) i przez trzy lata nie może pełnić funkcji kierowniczych w publicznych placówkach służby zdrowia. Wyrok nie jest prawomocny.

Przypomnijmy, Robert P., były szef Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Łomży, został oskarżony o przyjęcie w 2001 roku łapówki za doprowadzenie do zakupu przez szpital wyrobów medycznych firmy Johnson&Johnson. Był wówczas także członkiem komisji przetargowej. Oskarżony przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył w prokuraturze wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Dziś zapadł wyrok.
- Sąd Rejonowy w Łomży uwzględnił wniosek prokuratury, uznał Roberta P. winnym zarzucanego mu czynu – poinformował rzecznik Sądu Okręgowego w Łomży, sędzia Jan Leszczewski. 
W sprawie oskarżony jest jeszcze były ordynator oddziału ginekologii w łomżyńskim szpitalu.  Leszkowi P. prokuratura zarzuciła popełnienie w latach 2002-2005 czterech przestępstw o charakterze korupcyjnym na łączną kwotę przeszło 10 tys. zł. Lekarz nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.
Śledztwo dotyczące przyjmowania korzyści majątkowych od firmy Johnson&Johnson i innych firm medycznych przez dyrektorów, ordynatorów i innych pracowników prowadzi Prokuratura Okręgowa w Radomiu. Od września 2006 r. pod lupę wzięła ponad 100 szpitali w Polsce.

as

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę