Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 kwietnia 2021 napisz DONOS@

„Dyzma” zbudował komendę policji w Grajewie, ale budynek jest dobry...

Główne zdjęcie
Podczas otwarcia nowej komendy w Grajewie. (fot. podlaska.policja.gov.pl)

Budowę jednej z najważniejszych inwestycji unijnych w Polsce - wartej ponad miliard złotych modernizacji drogi krajowej nr 16, mającej docelowo połączyć autostradę A1 z Via Balticą, nadzorował... człowiek bez wykształcenia i uprawnień, informuje „Rzeczpospolita”. „Dyzma” był nawet kierownikiem budowy oddanej w ubiegłym roku do użytku komendy policji w Grajewie. Podkom. Kamil Tomaszczuk z zespołu prasowego KWP w Białymstoku zapewnia, że budynek nie grozi zawaleniem. Jeszcze w grudniu ubiegłego roku zrobiono specjalistyczną ekspertyzę, która potwierdziła, że budynek nie ma wad technicznych.

Leszek R. – to właśnie jego „Rzeczpospolita” nazywa Dyzmą - na podstawie idealnie podrobionych dokumentów - dyplomu Politechniki Warszawskiej oraz Mazowieckiej Izby Inżynierów Budownictwa - od 1991 r. mężczyzna nadzorował różne inwestycje, od domów jednorodzinnych po mosty. Wpadł przez przypadek - podpisał studentce budownictwa dziennik praktyk. Ktoś sprawdził podany przez niego numer uprawnień. Okazało się, że należy do innej osoby. Policja już przesłuchała Leszka R., teraz musi sprawdzić dokumentację budów, które prowadził.
- Ten człowiek podczas budowy nowej komendy w Grajewie był zatrudniony jako kierownik budowy. Zatrudniał go generalny wykonawca, a nie inwestor czyli policja – mówi  Podkom. Kamil Tomaszczuk z zespołu prasowego KWP w Białymstoku.
Tomaszczuk tłumaczy, że Leszek L. Kierował budową komendy do ukończenia jej w stanie surowym, a później sam się zwolnił i wykonawca zatrudnił inną osobę.
- Gdy tylko dowiedzieliśmy się że Leszek R. nie ma uprawnień budowlanych, inspektor nadzoru budowlanego nadzorujący prace przy budynku powołał specjalną komisję, która dokładnie sprawdziła budynek – mówi Tomaszczyk, dodając, że ekspertyza ta wykluczyła by budynek miał jakieś wady techniczne.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę