Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 09 lutego 2023 napisz DONOS@

Kolejki po dopłaty bedą dłuższe...?

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa bije na alarm i... prosi rolników o pospieszenie się. Do tej pory w Polsce, ale także w województwie podlaskim, wnioski o przyznanie płatności do gruntów złożył co trzeci rolnik – znacznie mniej niż w tym samum czasie w latach poprzednich. Tymczasem do końca podstawowego terminu składania wniosków pozostało już tylko kilkanaście dni i w biurach ARiMR tworzą się coraz dłuższe kolejki.

W całym kraju ARiMR dotychczas zebrał tylko ok. 440 tys wniosków, a w ubiegłym roku o przyznanie płatności ubiegało się milion czterysta tysięcy rolników. Podstawowy termin składnia wniosków o przyznanie płatności obszarowych mija 17 maja. Po tym terminie dokumenty będą przyjmowane jeszcze przez 25 dni, ale każdy dzień opóźnienia to strata – 1% wartości dopłat.
Teraz już aby wniosek złożyć nie da się uniknąć stania w kolejce. Podlaski oddział Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zamierza wydłużyć pracę biur i zwiększyć liczbę pracowników przyjmujących wnioski. Po dłuższym weekendzie wnioski od rolników będą przyjmowane na dwie zmiany, tzn. od godziny 6 do godziny 22.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę