piątek, 20 października 2017 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Łomża: OKE pozyskała budynek po „Drzewnej”

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży jest o krok bliżej do własnej siedziby. Pracownicy OKE kończą inwentaryzację w budynku po Zespole Szkół Drzewnych przy Al. Legionów, gdzie ma powstać nowa siedziba komisji. Budynek władze Łomży miały przekazać na potrzeby OKE już ponad rok temu, w zamian za 30 ha działek na terenie miasta, które otrzymały od Skarbu Państwa. Termin przekazania zabytkowego budynku przy Alei Legionów odwlekały problemy ze znalezieniem miejsca dla uczniów popularnej "szkoły drzewnej", a potem brak środków na adaptację obiektu na potrzeby komisji.

W tym czasie zainteresowanie obiektem w centrum miasta, przy jednej z głównych ulic, zgłosili także inni zainteresowani, jednak OKE nie zrezygnowała z planów pozyskania własnej siedziby i mimo, że cały budżet na ten cel to obecnie zaledwie 300 tys. zł., zdecydowano o przejęciu budynku, co oficjalnie nastąpi jutro (29.04) rano.

Pieniądze, którymi komisja dysponuje obecnie, wystarczą zaledwie na sporządzenie dokumentacji i najpilniejsze prace zabezpieczające, jednak jej dyrekcja zabiega o dodatkowe środki, które pozwolą na dalsze przystosowanie obiektu do jej potrzeb.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży koordynuje przeprowadzanie i sprawdzanie egzaminów zewnętrznych na wszystkich poziomach w szkołach województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

170919012406.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0