Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Łomża: OKE pozyskała budynek po „Drzewnej”

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży jest o krok bliżej do własnej siedziby. Pracownicy OKE kończą inwentaryzację w budynku po Zespole Szkół Drzewnych przy Al. Legionów, gdzie ma powstać nowa siedziba komisji. Budynek władze Łomży miały przekazać na potrzeby OKE już ponad rok temu, w zamian za 30 ha działek na terenie miasta, które otrzymały od Skarbu Państwa. Termin przekazania zabytkowego budynku przy Alei Legionów odwlekały problemy ze znalezieniem miejsca dla uczniów popularnej "szkoły drzewnej", a potem brak środków na adaptację obiektu na potrzeby komisji.

W tym czasie zainteresowanie obiektem w centrum miasta, przy jednej z głównych ulic, zgłosili także inni zainteresowani, jednak OKE nie zrezygnowała z planów pozyskania własnej siedziby i mimo, że cały budżet na ten cel to obecnie zaledwie 300 tys. zł., zdecydowano o przejęciu budynku, co oficjalnie nastąpi jutro (29.04) rano.

Pieniądze, którymi komisja dysponuje obecnie, wystarczą zaledwie na sporządzenie dokumentacji i najpilniejsze prace zabezpieczające, jednak jej dyrekcja zabiega o dodatkowe środki, które pozwolą na dalsze przystosowanie obiektu do jej potrzeb.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży koordynuje przeprowadzanie i sprawdzanie egzaminów zewnętrznych na wszystkich poziomach w szkołach województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę