Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Sejmik o „niebezpiecznych drogach” w okolicach Łomży i „śmiesznych” środkach na ich remonty

Główne zdjęcie
Droga wojewódzka 648 Nowogród - Stawiski

„Jeżdżenie tą drogą zagraża bezpieczeństwu w ruchu lądowy”, „stan techniczny dróg jest taki, że trzeba by je zamknąć całkowicie” - tak o zniszczonych po zimie drogach wojewódzkich m.in. Łomża – Mężenin i Nowogród - Stawiski mówili podczas wczorajszej sesji sejmiku radni, apelując do zarządu województwa o niezbędne remonty. Tymczasem nawet odpowiedzialny za drogi wicemarszałek Ignacy Jasionowski mówi, że środki jakie na remonty zabezpieczono w budżecie województwa są „śmiesznie” niskie.

Droga wojewódzka 648 Nowogród - Stawiski
Droga wojewódzka 648 Nowogród - Stawiski
Droga wojewódzka 648 Nowogród - Stawiski
Droga wojewódzka 648 Nowogród - Stawiski

Drogową dyskusję rozpoczął radny Wojciech Borzuchowski, który swoją interpelację uzupełnił o przedstawienie materiału fotograficznego uwidaczniającego fatalny stan dróg. Na zdjęciach widać nawet słupki powtykane przez drogowców w dziury w jezdniach.    
- Stan techniczny drogi Ciechanowiec – Siemiatycze, Nowogród – Stawiski, czy Łomża – Mężenin  jest taki, że trzeba by je zamknąć całkowicie – mówił Borzuchowski.
Jako specjalista od dróg tłumaczył radnym, że przełomy jakie powstały po zimie wymagają nie tylko załatania dziur, ale także wymiany gruntu pod jezdnią - czasami na głębokość metra. Wypowiedź radnego Borzuchowskiego poparł także Sławomir Gromadzki. Mówiąc o drodze Nowogród  - Stawiski zagroził, że jeśli remont tej drogi nie będzie szybko wykonany w imieniu mieszkańców regionu będzie występował ze skargą na zarządcę drogi, bo w jego ocenie „to jest ewidentne narażanie użytkowników drogi na wypadki”.
- Jeżdżenie tą drogą zagraża bezpieczeństwu w ruchu lądowy – taki paragraf trzeba by było przypisać do zagrożenia które jest tutaj stwarzane – mówił radny Gromadzki.

Podczas sesji radny Karol Tylenda wnioskował do zarządu województwa o utworzenie wieloletniego planu inwestycyjnego dotyczącego dróg w kontekście pogarszającej się kondycji ich nawierzchni. Do wniosku przychylił się także odpowiedzialny za drogi wicemarszałek Ignacy Jasionowski, który tłumaczył, że na 1200 km dróg, którymi zarządza województwo, w budżecie zapisanych jest w sumie (na utrzymanie, remonty i inwestycje) tylko ok. 30 mln zł, co - jak przyznawał wicemarszałek - „ten budżet jest po prostu śmieszny”.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę