Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Po rekrutacji...

Przepełnione przedszkola w pobliżu osiedli mieszkaniowych, wolne miejsca na „peryferiach”. Tak wynika ze zbiorczych danych, dotyczących przeprowadzonego naboru do łomżyńskich przedszkoli na rok szkolny 2010/2011, przygotowanych przez Wydział Oświaty Urzędu Miejskiego. I tak jak przypuszczano, nie wszystkie dzieci będą uczęszczać do wybranych przez rodziców placówek. Miejsc zabrakło (w wyborze tzw. pierwszej preferencji) w przedszkolach nr 9, 10, 14 i 15.

Po raz pierwszy rodzice mieli zapisywać dzieci przez Internet. Elektroniczny nabór ruszył 15 marca. Jako pierwsi deklaracje mogli wypełniać rodzice dzieci już uczęszczających do przedszkoli  - ich pociechy miały zagwarantowane miejsce w przedszkolu. Dopiero po zakończeniu tej rekrutacji (9 kwietnia) przedszkola rozpoczęły zapisy „nowych” przedszkolaków. W niektórych placówkach już  wtedy nie było miejsc...
Elektroniczny nabór  dzieci, które po raz pierwszy miały iść do przedszkola, trwał od 10 do 20 kwietnia do godz. 15. Rodzice mogli wskazać trzy publiczne placówki spośród dziewięciu działających w mieście, przy czym jedną z nich jako placówkę tzw. pierwszej preferencji (najchętniej widzianą przez rodziców). Wszyscy też musieli złożyć w tej, najlepszej ich zdaniem, placówce papierowe zgłoszenie.  Po zakończeniu naboru zebrały się przedszkolne komisje i podjęły decyzje.  Wyniki naboru opublikowały i wywiesiły w piątek 23 kwietnia. Miejsca w wybranych przez rodziców przedszkolach nie znalazło w sumie 75 dzieci. Wśród „odrzuconych” przodują trzylatki. Na listach nieprzyjętych do przedszkoli znalazło się 45 maluchów, najwięcej w przedszkolach nr 14 (20 dzieci) i nr 10 (15). 12 dzieci, które nie będą przyjęte do wybranych placówek, ma poniżej 3 lat, dla kolejnych 13 zabrakło miejsc w czterolatkach, a dla 5 w pięciolatkach (PP nr 14).
Łącznie łomżyńskie przedszkola przyjęły w swoje szeregi  1250 dzieci, najwięcej uczęszczać będzie od nowego roku szkolnego do Przedszkola nr 14 przy ul. Kołłątaja (175). Niewiele mniej (170) przyjęło PP nr 9  przy ul. Prusa i PP nr 4 przy ul. Spółdzielczej (168). 150 dzieci dostało się do PP nr 10 przy ul. Ks. Anny, o czworo więcej do PP nr 15 przy ul. Kołłątaja. Te placówki wyczerpały (nawet z nadwyżką) limit przyjęć. O 18 dzieci więcej niż miejsc przyjęła „czwórka”, o 12 „piątka” i o 4 dzieci „piętnastka”.
Trzy przedszkola w Łomży mają jeszcze wolne miejsca. Najwięcej czeka na maluchy, czterolatki i pięciolatki w PP nr 8 przy ul. Studenckiej, wolne  miejsca ma jeszcze PP nr 2 przy ul. Polowej. Ostatnie dzieci przyjmuje jeszcze PP nr 1 przy ul. Wyzwolenia. 

W przedszkolach miejsca znalazły także sześciolatki – to dzieci, których rodzice nie skorzystali z oferowanych przez miasto szkolnych  „zerówek”. W roku szkolnym 2010/2011 w łomżyńskich przedszkolach ma być 264 „starszaków”. Rodzice za ich 10-godzinny pobyt  w przedszkolu  będą musieli płacić, podczas gdy szkolne sześciolatki będą miały darmową, 5-godzinną „zerówkę”. Przypomnijmy, do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych nabór trwał od 15 do 30 marca. Przyjęto 150 dzieci, najwięcej do SP nr 10 (34) i SP nr 7 (31).


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę