wtorek, 17 października 2017 napisz DONOS@

Łąki na pulwach będą dwa razy droższe, bo... były za tanie?

Jeszcze w styczniu ratusz za dzierżawę niemal 80 ha łąk na terenie tzw. pulw przy Grobli Jednaczewskiej chciał 30 tys zł rocznie. W kwietniu odbył się nawet przetarg, ale jak informuje Wawrzyniec Kłosiński z biura prasowego ratusza „nie został rozstrzygnięty”, „ze względu na wątpliwości co do korzyści miasta z ewentualnej transakcji”. Miasto ponownie ogłosiło, że łąki chce wydzierżawić ale nowa cena czynszu dzierżawnego to już 70 tys zł.

Wawrzyniec Kłosiński podaje,  że na pierwszy przetarg zgłosiło się dwóch zainteresowanych, z tym że jeden z nich nie mógł uczestniczyć w nim "ze względu na to, że o dzień spóźnił się z wpłaceniem wadium. Komisja rozpatrzyła pozostałą jedną ofertę, ale na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z 14 września 2004 r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów, nie przyjęła jej ze względu na wątpliwości co do korzyści miasta z ewentualnej transakcji."
Ile wynosiła kwota zaproponowana w ofercie? i na czym polegały „wątpliwości co do korzyści miasta” - Na te pytania niestety w ciągu tygodnia nie udało się uzyskać z ratusza odpowiedzi.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0