niedziela, 19 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Łomżyńska „Solidarność” wybrała Piekarskiego i chce Honorowego Obywatelstwa Łomży dla Kaczyńskiego

Henryk Piekarski będzie dalej kierował pracami łomżyńskiej „Solidarności”. Podczas sobotniego zjazdu delegaci oddziału w Łomży NSZZ „Solidarność” Region Mazowsze wybrali go przewodniczącym oddziału na kolejną (już trzecią) kadencję. Piekarski kieruje łomżyńską „Solidarnością” od marca 2004 roku. Delegaci przez aklamację przyjęli też uchwałę o wystąpieniu do Rady Miasta z wnioskiem o nadanie Honorowego Obywatelstwa Łomży tragicznie zmarłemu Prezydentowi Polski Lechowi Aleksandrowi Kaczyńskiemu.

Henryk Piekarski (fot. Marek Maliszewski/4lomza.pl)
Henryk Piekarski (fot. Marek Maliszewski/4lomza.pl)

We wniosku działacze „Solidarności” podkreślają, że śp. prof. Lech Kaczyński, Prezydent Rzeczypospolitej, rodzinnie związany był z Ziemią Łomżyńską.
- Pan Prezydent wielokrotnie odwiedzał Ziemię Łomżyńska i z dumą przypominał swoje pochodzenie – piszą do radnych miasta delegaci NSZZ „Solidarność”
Dodają także, że Lech Kaczyński za życia zdobył sympatię mieszkańców północno-wschodniego Mazowsza którzy uważali go za swojego - o czym – jak podkreślają działacze związku -  świadczy wynik ostatnich wyborów prezydenckich.
- Pięknym gestem nadania honorowego obywatelstwa Ziemia Łomżyńska ma okazję pokazać, że pamięta o tych których korzenie wywodzą się stąd i którzy byli dumni ze swego pochodzenia – dodają związkowcy, przypominając, że Prezydent zginą w tragicznych okolicznościach lecąc do Katynia by w 70-rocznicę mordu uczcić pamięci pomordowanych w lasach katyńskich również mieszkańców Ziemi Łomżyńskiej.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0