Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Łomżyńska „Solidarność” wybrała Piekarskiego i chce Honorowego Obywatelstwa Łomży dla Kaczyńskiego

Główne zdjęcie
Henryk Piekarski (fot. Marek Maliszewski/4lomza.pl)

Henryk Piekarski będzie dalej kierował pracami łomżyńskiej „Solidarności”. Podczas sobotniego zjazdu delegaci oddziału w Łomży NSZZ „Solidarność” Region Mazowsze wybrali go przewodniczącym oddziału na kolejną (już trzecią) kadencję. Piekarski kieruje łomżyńską „Solidarnością” od marca 2004 roku. Delegaci przez aklamację przyjęli też uchwałę o wystąpieniu do Rady Miasta z wnioskiem o nadanie Honorowego Obywatelstwa Łomży tragicznie zmarłemu Prezydentowi Polski Lechowi Aleksandrowi Kaczyńskiemu.

We wniosku działacze „Solidarności” podkreślają, że śp. prof. Lech Kaczyński, Prezydent Rzeczypospolitej, rodzinnie związany był z Ziemią Łomżyńską.
- Pan Prezydent wielokrotnie odwiedzał Ziemię Łomżyńska i z dumą przypominał swoje pochodzenie – piszą do radnych miasta delegaci NSZZ „Solidarność”
Dodają także, że Lech Kaczyński za życia zdobył sympatię mieszkańców północno-wschodniego Mazowsza którzy uważali go za swojego - o czym – jak podkreślają działacze związku -  świadczy wynik ostatnich wyborów prezydenckich.
- Pięknym gestem nadania honorowego obywatelstwa Ziemia Łomżyńska ma okazję pokazać, że pamięta o tych których korzenie wywodzą się stąd i którzy byli dumni ze swego pochodzenia – dodają związkowcy, przypominając, że Prezydent zginą w tragicznych okolicznościach lecąc do Katynia by w 70-rocznicę mordu uczcić pamięci pomordowanych w lasach katyńskich również mieszkańców Ziemi Łomżyńskiej.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę