sobota, 21 października 2017 napisz DONOS@

Na „wieżę” nie, na „gondole” tak...

Eksperci zakończyli ocenę formalna wniosków o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego wniosków składach przez przedsiębiorstwa z branży turystycznej. Wśród ubiegających się o wsparcie unijnymi pieniędzmi byli także przedsiębiorcy z Łomży i regionu. Niestety dla niektórych z nich procedura już się zakończyła. Wśród odrzuconych z przyczyn formalnych jest także wniosek dotyczący rozbudowy i przebudowy wieży ciśnień przy ul. Sikorskiego na zespół konferencyjny z częścią hotelową, restauracją i kawiarnią z tarasem widokowym.

Jak podał Urząd Marszałkowski w Białymstoku, który zarządza RPO WP w ramach tej edycji konkursu przedsiębiorcy złożyli 42 wnioski. Pozytywną ocenę formalną przeszło 31 z nich na ogólną wartość niemal 203 mln zł, w tym wartość dofinansowania o jaką się ubiegają przekracza  65 mln. W tej grupie wniosków jest np. ten dotyczący „żeglugi narwiańskiej”. Jerzy Lipiński, właściciel firmy „GONDOL-jerzy” zabiega o niemal 100 tys zł dofinansowania na stworzenie
„żeglugi narwiańskiej” czyli „unikatowej oferty turystycznej w skali regionu”.

Niestety kilkunastu przedsiębiorców, w tym także i „nasi” z walki o dofinansowanie już wypadło. Odrzuconych ze względów formalnych zostało 11 wniosków na ogólną wartość niemal 60 mln zł. W tej grupie jest także przedsiębiorca zabiegający o dofinansowanie planowanej przebudowy wieży ciśnień w Łomży na nowoczesny „zespół konferencyjny z częścią hotelową, restauracją i kawiarnią z tarasem widokowym”. Całe przedsięwzięcie przedsiębiorca oszacował na ponad 12 mln zł, a dofinansowanie jakiego się spodziewał miało sięgnąć niemal 4 mln zł.
Warto dodać, że przedsiębiorca ten wieżę ciśnień w połowie 2008 roku wydzierżawił od miasta na 99 lat.  Jednym z warunków jaki stawiał wówczas ratusz było rozpoczęcie inwestycji związanej z przebudową wieży w ciągu dwóch lat od jej wydzierżawienia...

Wśród odrzuconych wniosków znalazł się także ten dotyczący rozbudowa bazy noclegowej, gastronomicznej i podniesienie standardu w Kompleksie Gastronomiczno-Hotelowym "BARANOWSKI" w Piątnicy. Tu wartość zadania szacowano na 2,366 mln zł, a dofinansowanie o które ubiegał się przedsiębiorca sięgało niemal miliona złotych.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0