niedziela, 19 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Mlekovita także w Częstochowie

Wysokomazowiecka Mlekovita może połączyć się z Częstochowską Spółdzielnią Mleczarską „MLECZGAL”. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodziła się na połączenie spółek. Po przeprowadzeniu postępowań antymonopolowych Prezes Urzędu uznała, że koncentracje nie doprowadzą do istotnego ograniczenia konkurencji na terenie Polski. Po dokonaniu transakcji na rynku działał będzie jeden podmiot – Mlekovita.

Spółdzielnia Mleczarska Mleczgal specjalizuje się w produkcji tzw. galanterii mleczarskiej. Ma nowoczesny zakład produkcyjny, który przerabia około 75 tys. litrów mleka dziennie.
Spółdzielnia Mlekovita z Wysokiego Mazowieckiego to zaś jedna z największych spółdzielni mleczarskich w Polsce. Tworzy ją dotychczas osiem zakładów produkcyjnych: macierzysty w Wysokiem Mazowieckiem, a także w Bielsku Podlaskim, Morągu, Zakopanem, Lubawie, Działdowie, Pilicy i Baranowie oraz 11 magazynów dystrybucyjnych w całej Polsce. W 2009 r. Mlekovita miała 1,8 mld zł przychodów ze sprzedaży, czyli o 21 proc. więcej niż rok wcześniej.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0