Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Lotnisko 50 km od Łomży

Główne zdjęcie
Rozważane lokalizacje regionalnego lotniska w województwie podlaskim. Na czerwono zaznaczono wybrane Saniki koło Tykocina.

Lotnisko regionalne województwa podlaskiego może zostać zbudowane w Sanikach koło Tykocina. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku wydała w piątek decyzję środowiskową, która przesądza o lokalizacji. O budowę lotniska w pobliżu wsi Sawino - Saniki - Bagienki w gminie Tykocin wnioskowały samorządowe władze województwa. Zgodnie z założeniami ma ono powstać do 2015 roku.

Decyzja środowiskowa jest dokumentem potrzebnym inwestorowi, którym jest samorząd województwa podlaskiego, do uzyskania pozwolenia na budowę lotniska.
W wydanej decyzji środowiskowej nałożono na inwestora szczegółowe warunki realizacji inwestycji związane z wyeliminowaniem potencjalnych zagrożeń dla środowiska, ale też zabezpieczeniem obszarów chronionych. Jak poinformowała w komunikacie Małgorzata Wnuk, rzeczniczka Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku, mają być wytyczone procedury lądowania i startu, które mają omijać obszary objęte siecią Natura 2000. Zakazane mają też być loty poniżej 1 tys. metrów nad parkami narodowymi: Biebrzańskim i Narwiańskim, które znajdują się w niedalekim sąsiedztwie lotniska. Mają też być zakazane loty „od zachodu do wschodu słońca w okresie jesienniej i wiosennej migracji ptaków”.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami władz województwa budowa regionalnego lotniska ma kosztować 516-518 mln zł. Na ten cel zabezpieczono 66 mln euro z środków  UE.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę