Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Kiepskie tempo wypłat dotacji z RPO

Niespełna 42 mln zł, wypłaciło województwo podlaskie w pierwszym kwartale roku w ramach dotacji z funduszy unijnych. To najmniej w skali kraju i zaledwie ¼ planowanych do wypłacenia w tym czasie środków z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Z danych przedstawionych przez minister rozwoju regionalnego Elżbietę Bieńkowską wynika, że w pierwszym kwartale 2010 roku plany realizacji regionalnych programów operacyjnych zrealizowano (a nawet przekroczono) w 10 województwach - dolnośląskie wykonało prognozę w 650 proc.! Wynik taki osiągnięto jednak dzięki wyjątkowo ostrożnej prognozie na poziomie 31 mln zł. Tymczasem w ciągu trzech miesięcy bieżącego roku region rozliczył ponad 200 mln zł. Na drugim końcu tej listy jest województwo podlaskie. W ciągu trzech pierwszych miesięcy roku z RPO miało wypłacić dotacje unijne na łączną kwotę 165 mln. 792 tys zł, a udało się wydać na ten cel jedynie 41 mln 846 tys 147,99 zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę