Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

„Nasza” Sieć szerokopasmowa Polski Wschodniej – SSPW

Główne zdjęcie
Wizualizacja przebiegu sieci szkieletowej i dystrybucyjnej w powiecie łomżyńskim

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego przekazało marszałkom województw Polski Wschodniej studia wykonalności dla projektu „Sieć szerokopasmowa Polski Wschodniej” w ramach Programu Rozwój Polski Wschodniej. Celem projektu na poziomie województwa podlaskiego jest zapewnienie do końca 2014 roku dostępu do usług szerokopasmowych dla 90% mieszkańców i 100% instytucji publicznych i przedsiębiorców na terenie województwa podlaskiego. Szacowana wartość projektu na terenie województwa to około 250 mln zł.

Tylko w powiecie łomżyńskim łączna długość kanalizacji teletechnicznej planowanej do wybudowania na terenie powiatu wynosi 145 km. Ludność, która znajdzie się w sześciokilometrowym zasięgu 44 sieci SSPW planowanej na terenie powiatu łomżyńskiego oraz Łomży, wyniesie 93 104, co stanowi 81,8% całkowitej populacji.

Infrastruktura teleinformatyczna, wybudowana w ramach projektu, będzie własnością województw i uzupełni istniejące, należące do różnych operatorów, zasoby. Powstałe sieci będą otwarte dla wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców telekomunikacyjnych dostarczających usługi szerokopasmowe bezpośrednio odbiorcom końcowym.

Studium wykonalności SSPW w województwie podlaskim i poszczególnych powiatach dostępne jest na stronie internetowej www.si.wrotapodlasia.pl/pl/sspw/studium/


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę