Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 09 marca 2021 napisz DONOS@

„W katastrofie w Smoleńsku zginęli moi przyjaciele”

Główne zdjęcie
Wicemarszałek Krzysztof Putra, prezydent RP Lech Kaczyński, poseł Lech Antoni Kołakowski

Znałem wielu z tych ludzi, a w jednej chwili wszyscy odeszli... - mówi poseł Lech Antoni Kołakowski. Gdy w sobotę rano wydarzyła się katastrofa lotnicza w pobliżu Smoleńska, poseł wraz z kilkuset osobami oczekiwał na Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i całą delegację w Lesie Katyńskim. Na uroczystości 70. rocznicy Mordu Katyńskiego parlamentarzysta pojechał pociągiem, razem z rodzinami pomordowanych.

Poseł Kołakowski podkreśla, że sobotnią tragedię odbiera bardzo osobiście. Wiele z tych osób, które w sobotę zginęły w Lesie Katyńskim, znał już od 20 lat. W tej grupie wymienia Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, wicemarszałka Sejmu Krzysztofa Putrę, Przemysława Gosiewskiego...
- Bardzo zżyty z nimi byłem. Przez wiele lat razem wielokrotnie uczestniczyliśmy w najważniejszych wydarzenia naszego kraju - mówi.
Poseł Prawa i Sprawiedliwości podkreśla, iż czuje się dumny z osobistej znajomości z Prezydentem Kaczyńskim.
- Dla mnie największym zaszczytem i honorem w życiu była organizacja Jego wizyty w Łomży i regionie w październiku 2007 roku – mówi parlamentarzysta.
W ciągu jednego dnia Prezydent Lech Kaczyński odwiedził wówczas kilka miejscowości. Był w  Czyżewie, gdzie został Honorowym Obywatelem gminy, w  Zambrowie wmurował kamień węgielny pod nową salę gimnastyczną, w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących w Łomży uczestniczył w uroczystościach z okazji Dnia Nauczyciela, a wieczorem w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży uhonorował wysokimi odznaczeniami państwowymi dziesięciu mieszkańców, którzy w najcięższych latach komunizmu dawali świadectwo patriotyzmu i umiłowania Ojczyzny.
- Wszędzie Prezydent podkreślał, że ta ziemia jest mu szczególnie bliską, i że była i jest ziemią ludzi twardych, którzy w pogoni za sukcesem nie zaparli się swojej tradycji i wyznawanych od pokoleń wartości - patriotyzmu i wiary – mówi poseł, dodając, że do dziś w uszach ma Jego słowa wypowiedziane w „Mechaniaku”: „Nie ma dwóch Polsk - biednej i bogatej, miejskiej i wiejskiej czy A i B. Polska składa się z metropolii, miast, miasteczek, osad i wsi. I dopiero to wszystko razem to jest Polska.”

Poseł Kołakowski podkreśla, że w sobotniej katastrofie zginął „kwiat” polskiej polityki i wojskowości. Jednocześnie wyraża przekonanie, że śmierć Prezydenta PR prof. Lecha Kaczyńskiego nie pójdzie na marne.  
- Ufam, że część społeczeństwa Polski, zmieni nastawienie do Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, do idei jakie on prezentował... Był gorącym patriotą, kochał Boga, Polskę, ludzi, swoją rodzinę i chciał dobrze dla naszego Narodu.
Podkreśla, że optymizmem napawają go reakcje społeczne po śmierci Prezydenta Kaczyńskiego. Miliony zwykłych ludzi, we wszystkich miastach, kościołach w całym Kraju oddają hołd i część doceniając Jego, tak tragicznie przerwane, życie i kadencję na najważniejszym urzędzie Rzeczypospolitej.
- Także wielu polityków z kraju i zagranicy, komentatorów, dziennikarzy, którzy jeszcze do niedawna krytycznie wypowiadali się o Prezydencie Kaczyńskim, dziś widzą i podkreślają Jego wielkość. Za Jego patriotyzm, za Jego walkę o wolność i niepodległość Ojczyzny, za Jego walkę o siłę Polski w Europie i na świecie. 

***
W Biurze Poselskim posła Lecha Kołakowskiego (Łomża ul. Dworna 47) wyłożono Księgę Kondolencyjną, do której mogą wpisywać się mieszkańcy Łomży i regionu...


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę