Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Katastrofa samolotu z Prezydentem Kaczyńskim na pokładzie

Główne zdjęcie
Prezydencki samolot TU-154 na lotnisku w Warszawie (fot. Maliszewski/4lomza.pl)

Samolot z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim na pokładzie rozbił się na lotnisku w Smoleńsku. Na pokładzie rządowego Tu 154, który leciał na uroczystości z okazji 70.rocznicy zbrodni katyńskiej miało znajdować się 90 osób. Według pierwszych informacji nikt nie przeżył katastrofy.

Do wypadku doszło ok. godziny. 9. podczas lądowania samolotu. Wraz z Lechem Kaczyńskim i jego małżonką na pokładzie Tupolewa mieli być m.in. ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, prezes IPN Janusz Kurtyka, biskup polowy Wojska Polskiego generał dywizji Tadeusz Płoski, prawosławny ordynariusz Wojska Polskiego biskup i generał brygady Miron Chodakowski oraz sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Andrzej Przewoźnik, szef NBP Sławomir Skrzypek oraz Krzysztof Putra wicemarszałek Sejmu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę