Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

„Synom Łomży, zamordowanym przez NKWD w 1940 r. w Katyniu, Miednoje, Charkowie”

Główne zdjęcie
Treść tablicy pamiątkowej, która zostanie umieszczona na kamiennym obelisku

Specjalne uroczystości ku czci łomżan – żołnierzy i policjantów, więźniów obozów w Kozielsku, Starobielsku, Ostaszkowie zamordowanych 70 lat temu przez NKWD odbędą się w Łomży. Przed budynkiem Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6, przy ul. Mikołaja Kopernika, nastąpi odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej ku czci 32 łomżan zamordowanych przez NKWD w 1940 r.

Oprócz tego przed szkołą zostaną posadzone „dęby pamięci”. Będzie ich 32 – po jednym każdemu z zamordowanych. Następnie uczestniczy uroczystości przejdą do budynku szkoły, gdzie nastąpi otwarcie wystawy IPN - Katyń 1940, a okolicznościowy wykład pt. „Pamięć o zbrodni katyńskiej” wygłosi dr. Krzysztofa Sychowicza z Instytutu Pamięci Narodowej o. Białystok.
Do udziału w uroczystości, która rozpocznie się w samo południe, społeczność łomżyńskiego „Ekonomika” zaprasza wszystkich, dla których pamięć o tamtych wydarzeniach znaczy bardzo wiele.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę