środa, 20 marca 2019 napisz DONOS@

„Synom Łomży, zamordowanym przez NKWD w 1940 r. w Katyniu, Miednoje, Charkowie”

Specjalne uroczystości ku czci łomżan – żołnierzy i policjantów, więźniów obozów w Kozielsku, Starobielsku, Ostaszkowie zamordowanych 70 lat temu przez NKWD odbędą się w Łomży. Przed budynkiem Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6, przy ul. Mikołaja Kopernika, nastąpi odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej ku czci 32 łomżan zamordowanych przez NKWD w 1940 r.

Treść tablicy pamiątkowej, która zostanie umieszczona na kamiennym obelisku
Treść tablicy pamiątkowej, która zostanie umieszczona na kamiennym obelisku

Oprócz tego przed szkołą zostaną posadzone „dęby pamięci”. Będzie ich 32 – po jednym każdemu z zamordowanych. Następnie uczestniczy uroczystości przejdą do budynku szkoły, gdzie nastąpi otwarcie wystawy IPN - Katyń 1940, a okolicznościowy wykład pt. „Pamięć o zbrodni katyńskiej” wygłosi dr. Krzysztofa Sychowicza z Instytutu Pamięci Narodowej o. Białystok.
Do udziału w uroczystości, która rozpocznie się w samo południe, społeczność łomżyńskiego „Ekonomika” zaprasza wszystkich, dla których pamięć o tamtych wydarzeniach znaczy bardzo wiele.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę