Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 13 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Nie spieszymy się z PITami

Na niespełna miesiąc przed końcem terminu w którym musimy rozliczyć się z ubiegłorocznych dochodów uczyniła to mniej niż połowa z nas – informuje Radosław Hancewicz rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Białymstoku. Do wszystkich urzędów skarbowych w województwie do końca ubiegłego tygodnia wpłynęło ok 265 tys. zeznań podatkowych, co oznacza, że brakuje jeszcze ok. 300 tys zeznań.

Szybciej swoje zeznania składają ci podatnicy, którzy wykazali nadpłatę podatku Z PIT-ów, które do tej pory wpłynęły do urzędów skarbowych wynika blisko 166 mln zł zwrotu podatku i „tylko” 18,5 mln zł, które podatnicy będą musieli zapłacić fiskusowi.

Ulgi na dzieci, internet i zdrowie
Tak jak w roku ubiegłym, największą popularnością wśród ulg i odliczeń, cieszy się ulga rodzinna, z której skorzystało około 74 tys. podatników. Ponad 52 tys. osób dokonało w swoich zeznaniach odliczenia z tytułu wydatków poniesionych na Internet, a około 13 tys. podatników skorzystało z ulgi rehabilitacyjnej.

Z Fiskusem przez internet... raczej niechętnie
Fiskus zachęca w tym roku do nieodwiedzania urzędów i składania deklaracji podatkowej drogą elektroniczną. Na stronie www.e-deklaracje.gov.pl można wypełnić formularz zeznania... Niestety mimo licznych zachęt łącznie z mailingiem niewielu dało się skusić. Do tej pory przez internet z fiskusem rozliczyło się tylko 1837 podatników.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę