Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 19 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Wyłudzone kredyty przegrał na „jednorękich bandytach”

Przeciętna osoba traktuje grę jako zabawę, chociaż często chciałaby bardzo wygrać. Zupełnie innymi motywami kierują się osoby uzależnione od hazardu. Hazardzista może przegrać wszystko..., a nawet więcej. Prokuratura z Wysokiego Mazowieckiego bada sprawę mężczyzny, który aby grać wyłudzał kredyty na członków swojej bliższej i dalszej rodziny.

Jak podaje prokurator Maria Kudyba, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łomży, hazardzista wyłudził kredyty w co najmniej siedmiu bankach. Posługując się danymi członków swojej rodziny zaciągał wysoko oprocentowane kredyty konsumpcyjne. Pożyczał od 3 tys do nawet 23 tys zł. Oczywiście później pożyczek nie spłacał. Choć mężczyzna wpadł w ręce wymiaru sprawiedliwości pieniędzy nie udało się odzyskać. Prawdopodobnie wszystko – łącznie kilkadziesiąt tysięcy złotych – przegrał na „jednorękich bandytach”.

Specjaliści podają, że siłą napędową patologicznego hazardu jest potrzeba przeżywania silnego napięcia, jakie pojawia się podczas gry. Wygrana zwiększa poczucie mocy i popycha do dalszej gry. Przegrana powoduje żądzę odzyskania straty w kolejnych grach. Paradoksalne jest to, że wielu hazardzistów jest bardziej zadowolonych z przegranej niż z wygranej, bowiem przegrana zmusza ich do odgrywania się i pozwala na dalsza grę, a tym samym umożliwia dalsze przeżywanie stanów napięcia. W efekcie osoba grająca, niezależnie od swojego stanu finansowego nie jest w stanie przerwać gry, bez względu na konsekwencje.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę