Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 marca 2023 napisz DONOS@

Studenci WSA: nie wyrzucajcie uchodźców z Łomży

Specjalny apel o utrzymanie Ośrodka dla Uchodźców w Łomży wystosował Samorząd Studencki Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży. Studenci niepublicznej uczelni zwraca się do władz miasta i regionu oraz Urzędu ds. Cudzoziemców o utrzymanie Ośrodka przy ul. Wesołej, i na stronie internetowej szkoły zbierają podpisy pod tym apelem.

- Jesteśmy spadkobiercami tych mieszkańców naszego regionu, którzy tak licznie w naszej historii zmuszani byli decyzjami politycznymi i sytuacją ekonomiczną do emigracji. Niejednokrotnie postawa społeczności lokalnych, gdzie trafiali nasi emigranci decydowała o ich życiu i możliwości adaptacji w tych społecznościach – czytamy w apelu Samorządu Studenckiego Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży.
Studenci podkreślają też, że „region nasz słynie z tolerancji narodowościowej, religijnej - jesteśmy przecież społeczeństwem wielonarodowościowym i wielowyznaniowym”.
Apelując o utrzymanie Ośrodka zwracają się z prośbą do władz miasta, instytucji rządowych oraz pozarządowych „o propozycję współpracy i działań na rzecz uchodźców”, a do „mieszkańców Łomży całej społeczności akademickiej oraz pełnoletnich uczniów szkół średnich” o poparcie tego apelu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę