Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 16 czerwca 2021 napisz DONOS@

Za 30 złotych może trafić do więzienia nawet na 25 lat

W nie lada tarapaty wpadł 19-latek z Wysokiego Mazowieckiego. Korzystając z domowego komputera i drukarki podrobił dwa banknoty: 10 zł i 20 zł. Oba banknoty młodzieniec „wpuścił do obrotu” i mimo że później sam powiadomił o tym organa ścigania teraz ma ogromny problem i zarzuty prokuratorskie. Fałszowanie pieniędzy to zbrodnia zagrożona karą nawet 25 lat więzienia.

Prokurator Maria Kudyba, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łomży, przestrzega, że nawet wydawałoby się „zabawa” w fałszowanie pieniędzy jest bardzo poważnym przestępstwem. Ciężar gatunkowy fałszowania pieniędzy to zbrodnia i nie zależy od liczby wyprodukowanych banknotów. Już z chwilą wytworzenia jednego fałszywego egzemplarza niezależnie od tego czy został on puszczony w obieg czy nie osobie która się tego dopuściła grozi pozbawienie wolności od lat 5 albo nawet 25 lat.
W przypadku 19-latka z Wysokiego Mazowieckiego, który najpierw podrobił i wydał dwa banknoty, a później wystraszył się tego co sam zrobił i powiadomi o tym policję nie zastosowano tymczasowego aresztowania, ale w tego typu przestępstwach jest to standardowe działanie – ostrzegają prokuratorzy.

210521023159.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę