wtorek, 17 października 2017 napisz DONOS@

Pierwsza grupa producencka

Łomżyńska Spółdzielnia Producentów Trzody „AGROTUCZ” - to pierwsza w powiecie łomżyńskim grupa producencka. Spółdzielnię tworzy dziewięciu rolników producentów trzody chlewnej z czterech gmin. Wczoraj w siedzibie Starostwa Powiatowego w Łomży odbyło się spotkanie założycielskie, które zakończyło się przyjęciem statutu i uchwał dotyczących funkcjonowania grupy producenckiej. Prezesem spółdzielni został Janusz Korytkowski – rolnik ze wsi Chojny Naruszczki.

Spotkanie członków Łomżyńskiej Spółdzielni Producentów Trzody „AGROTUCZ” ze starostą łomżyńskim Krzysztofem Kozickim.
Spotkanie członków Łomżyńskiej Spółdzielni Producentów Trzody „AGROTUCZ” ze starostą łomżyńskim Krzysztofem Kozickim.

Celem działania grupy producenckiej będzie wspólna sprzedaż trzody chlewnej a także wspólny zakup materiałów do produkcji rolnej, co wpłynie na obniżenie kosztów pośrednich. Grupa zamierza również pozyskiwać fundusze unijne mające na celu rozwój i unowocześnienie gospodarstw rolnych.
Wsparcie dla pierwszej w powiecie grupy producenckiej deklaruje starosta łomżyński Krzysztof Kozicki, który zapewniał o odpowiedniej promocji tej formy gospodarowania, która powinna zachęcić innych rolników do tworzenia kolejnych grup producentów m.in. warzyw i owoców.  
W pracach przygotowawczych dotyczących utworzenia grupy czynnie uczestniczy Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Łomży, do którego o pomoc zwrócili się rolnicy. W chwili obecnej Zespół przygotuje dokumenty niezbędne do rejestracji Spółdzielni w Krajowym Rejestrze Sądowym.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0