Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Pierwsza grupa producencka

Główne zdjęcie
Spotkanie członków Łomżyńskiej Spółdzielni Producentów Trzody „AGROTUCZ” ze starostą łomżyńskim Krzysztofem Kozickim.

Łomżyńska Spółdzielnia Producentów Trzody „AGROTUCZ” - to pierwsza w powiecie łomżyńskim grupa producencka. Spółdzielnię tworzy dziewięciu rolników producentów trzody chlewnej z czterech gmin. Wczoraj w siedzibie Starostwa Powiatowego w Łomży odbyło się spotkanie założycielskie, które zakończyło się przyjęciem statutu i uchwał dotyczących funkcjonowania grupy producenckiej. Prezesem spółdzielni został Janusz Korytkowski – rolnik ze wsi Chojny Naruszczki.

Celem działania grupy producenckiej będzie wspólna sprzedaż trzody chlewnej a także wspólny zakup materiałów do produkcji rolnej, co wpłynie na obniżenie kosztów pośrednich. Grupa zamierza również pozyskiwać fundusze unijne mające na celu rozwój i unowocześnienie gospodarstw rolnych.
Wsparcie dla pierwszej w powiecie grupy producenckiej deklaruje starosta łomżyński Krzysztof Kozicki, który zapewniał o odpowiedniej promocji tej formy gospodarowania, która powinna zachęcić innych rolników do tworzenia kolejnych grup producentów m.in. warzyw i owoców.  
W pracach przygotowawczych dotyczących utworzenia grupy czynnie uczestniczy Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Łomży, do którego o pomoc zwrócili się rolnicy. W chwili obecnej Zespół przygotuje dokumenty niezbędne do rejestracji Spółdzielni w Krajowym Rejestrze Sądowym.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę