Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Nie ma chętnych do projektowania grodu w Łomży

Główne zdjęcie
Tak miałby wyglądać gród w Łomży według koncepcji z końca 2007 roku

Już po raz trzeci miasto ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej grodu który ma stanąć nad Narwią w pobliżu mostu Hubala. Trzeci przetarg był konieczny, bo na dwa poprzednie nie zgłoszono żadnych ofert – poinformował Łukasz Czech z biura prasowego ratusza

Zgodnie z pierwotnymi zamierzeniami władz miasta gród w Łomży miał być ogromny... Koncepcja opracowana w 2007 roku mówiła m.in. wielkim żelbetowym wale obronny o wysokości 5 m i obwodzie około 185 m, w którym miały znajdować się pomieszczenia wystawiennicze, gospodarcze i sanitarne. Teraz od tego pomysłu odstąpiono, wał ma być przede wszystkim wałem przeciwpowodziowym, a cały obiekt „kulturalno-sportowo-rekreacyjny” ma być zbudowany „z bali i elementów drewnianych impregnowanych”.
Na terenie grodu poza wysokim na 5 metrów ostrokołem z dwiema wieżami w tym jednak z pomostem zwodzonym byłaby także karczma, studnia drewniana z żurawiem, budynek chaty komesa (wodza), kilka półziemianek oraz m.in.  plac turniejowy i trybuny drewniane dla 30-50 osób.
Warto dodać, że zaprojektowanie grodu, to zadanie przenoszone w budżecie miasta z lat ubiegłych i teraz znajduje się na liście tzw. wydatków niewygasłych z 2009 roku. Zapisane na ten cel 150 tys zł urząd „musi” rozliczyć do końca czerwca, ale w najnowszym przetargu termin realizacji zadnia określono na 5 miesięcy.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę