Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Na wysypisku w Miastkowie niebawem ruszą prace budowlane

Przez pięć miesięcy ciągnęły się sprawy sądowe dotyczące rozstrzygnięcia przetargu na Budowę Zakładu Przetwarzania i Unieszkodliwiana Odpadów dla Miasta Łomży w Miastkowie. Teraz wreszcie prace będą mogły się rozpocząć. Sąd Okręgowy w Łomży uznał dziś, że wybór oferty jakiego dokonało ogłaszające przetarg Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży był prawidłowy. Tym samym sąd zmienił wyrok Krajowej Izby Odwoławczej w Warszawie, która w lutym uznała, że MPGKIM niesłusznie wykluczył jednego wykonawcę.

Miastkowie w ramach prac na które ogłaszany był przetarg ma powstać przede wszystkim sortownia odpadów wraz z całą infrastrukturą. W przetargu swoje oferty zgłosiło sześć firm i konsorcjów, a gdy w październiku ogłoszono, że zwycięzcą (z ceną rzędu 10 mln z)ł jest konsorcjum któremu przewodzi Instal Białystok (ta firma buduje już basen przy Publicznym Gimnazjum nr 1 w Łomży) dwie firmy zaskarżyły to rozstrzygnięcie do KIO działającej przy Urzędzie Zamówień Publicznych w Warszawie. PO kilku miesiącach – w lutym 2010 roku – KIO uznało, że MPGKIM w Łomży wykluczając z przetargu Zakład Techniki Ochrony Środowiska FOLEKO ze Świdnicy dopuścił się naruszenia przepisów ustawy o zamówieniach publicznych. KIO nakazało powtórne przeanalizowanie ofert złożonych na przetarg z uwzględnieniem oferty spółki ze Świdnicy, która była o ok. 3 tys zł niższa niż ta zaproponowana przez Instal Białystok. Z wyrokiem KIO nie zgodził się MPGKiM, który zaskarżył ten wyrok do Sądu Okręgowego w Łomży. Dziś odbyła się rozprawa i zapadł już ostateczny wyrok. MPGKIM podnosił, że FOLEKO w swojej ofercie nie spełniło wymogów stawianych wykonawcom dotyczących doświadczenia przy realizacji tego typu inwestycji. Sąd po wysłuchaniu obu stron sporu podzielił stanowisko prezentowane przez Arkadiusza Kułagę, dyrektora MPGKiM w Łomży i prawomocnie zmienił wyrok KIO. Komunalna firma nie musi ponownie rozstrzygać przetargu, i już teraz może podpisać umowę na wykonanie robót. Arkadiusz Kułaga podkreśla, że zrobi to szybko, ale nie dziś i nie jutro...
- Po tych pięciu miesiącach oczekiwań kilka dni nie robi różnicy – mówił Kułaga.
Mimo kilkumiesięcznego poślizgu z podpisaniem umowy data wykonania zadania określonego w przetargu nie ulega zmianie. Hala sortowni odpadów wraz linią sortowniczą, oraz m.in. budynek zaplecza socjalno-administracyjnego, wiaty magazynowe odpadów surowcowych i czasowego magazynowania odpadów niebezpiecznych, place kompostowania pryzmowego,  przyjmowania odpadów wielkogabarytowych i przetwarzania odpadów budowlanych, a także drogi i place manewrowe mają być ukończone końca września 2010 roku.

Budowa Zakładu Przetwarzania i Unieszkodliwiana Odpadów w Miastkowie jest jednym elementów realizowanego ze wsparciem unijnym Projektu Budowa Systemu Gospodarki Odpadami Komunalnymi dla miasta Łomża i okolicznych gmin (Jedwabne, Nowogród, gmina Łomża, Miastkowo, Piątnica, Przytuły, Śniadowo, Wizna, Zbójna, miasto Kolno i gmina Kolno, Stawiski, Grabowo, Mały Płock, Turośl i Szczuczyn). Cały projekt oszacowany został na 37,6 mln zł, a dofinansowanie z funduszy unijnych wynieść ma 17,8 mln zł. Pozostałą kwotę mają wyłożyć gminy proporcjonalnie do liczby mieszkańców.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę