Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Prezydent dalej chce biogazowni na Poligonowej

Prezydent Łomży zwrócił się do Rady Miasta o wyrażenie zgody na oddanie w użytkowanie wieczyste pod biogazownię rolniczą miejskiej działki przy ul. Poligonowej. To już kolejna, w ostatnich miesiącach, próba przekonania radnych do tej inwestycji. Wcześniej prezydent chciał aby radni unieważnili uchwały o utworzeniu w Łomży podstrefy ekonomicznej, bo działka na której prezydent chce uruchomienia biogazowni, jest wśród tych objętych granicami potencjalnej podstrefy, ale radni wniosek ten odrzucili.

Tym razem wniosek prezydenta jest inny. O likwidacji podstrefy nie ma nawet słowa. Jest za to informacja, że położona przy ul. Poligonowej 30d działka o pow. 1,7 ha byłaby przeznaczona pod biogazownię rolniczą. Samo „zbycie nieruchomości – oddanie w użytkowanie wieczyste” miejskiej działki miałoby się odbyć w drodze przetargu nieograniczonego. Prezydent argumentuje, że „zgodnie ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego działka (przy. ul. Poligonowej 30d – dop.red.) przeznaczona pod zabudowę przemysłową.”

Temat ma być rozpatrywany na najbliższej sesji Rady Miasta – w przyszłą środę.

zobacz: Będziemy mieć biogazownię!, albo i dwie?

 

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę