Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci ze wsi

Tylko przez miesiąc (do 23 kwietnia) można składać wnioski o wyjazd dzieci rolników na wakacyjne trzytygodniowe turnusy rehabilitacyjne. W tym roku Oddział Regionalny KRUS w Białymstoku organizuje je w Horyńcu Zdroju (dzieci ze schorzeniami układu ruchu) i Iwoniczu Zdroju (ze schorzeniami układu oddechowego). Odpłatność za pobyt każdego dziecka na takim turnusie wynosi jedynie 200 zł, a podstawą skierowania jest wniosek wystawiony przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarza specjalistę.

Jak podkreśla Zofia Kalinowska kierownik wydziału Prewencji, Rehabilitacji i Orzecznictwa Lekarskiego Oddziału Regionalnego  KRUS w Białymstoku wypoczynek dzieci łączony jest z programem rehabilitacji leczniczej w zakresie wad i chorób układu ruchu oraz układu oddechowego. Dzieci mają zapewnione całodzienne wyżywienie, całodobową opiekę lekarsko - pielęgniarską oraz indywidualny program rehabilitacyjny. W czasie wolnym od zajęć terapeutycznych realizowany jest atrakcyjny program, m.in. zajęcia sportowo - rekreacyjne. Podstawowym warunkiem udziału jest sprawność ogólna dziecka pozwalająca na samodzielne wykonywanie podstawowych czynności życiowych.

Zasady kierowania dziecka na turnus rehabilitacyjny:
Przynajmniej jedno z rodziców (prawnych opiekunów) musi podlegać ubezpieczeniu społecznemu rolników z mocy ustawy, ewentualnie pobierać emeryturę lub rentę rolniczą. Jeżeli rolnik ubezpieczony jest na wniosek w pełnym zakresie – ubezpieczenie powinno trwać nieprzerwanie co najmniej rok
Oferta dotyczy dzieci urodzonych w latach 1995 – 2003,
Podstawą skierowania na turnus rehabilitacyjny jest „wniosek o skierowanie dziecka urodzonego w latach 1995 – 2003 na turnus rehabilitacyjny” (druk dostępny w jednostkach Kasy) wystawiony przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarza specjalistę.

Pierwszeństwo w skierowaniu na turnus rehabilitacyjny mają dzieci, w stosunku do których powiatowe zespoły ds. orzekania o niepełnosprawności orzekły niepełnosprawność skutkującą prawem do wypłaty zasiłku pielęgnacyjnego.

W 2010 r. Oddział Regionalny  KRUS w Białymstoku posiada miejsca na następujące turnusy rehabilitacyjne:

  • dla dzieci ze schorzeniami układu ruchu w Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu Zdroju, w terminie 27.06 - 17.07.2010 r.
  • dla dzieci ze schorzeniami układu oddechowego w Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Iwoniczu Zdroju, w terminie 08.07 - 28.07.2010 r.

Zainteresowanych turnusami prosimy o zgłaszanie się do Oddziału Regionalnego KRUS w Białymstoku lub najbliższej Placówki Terenowej po druk „wniosku o skierowanie dziecka na turnus rehabilitacyjny” lub o  kontakt telefoniczny: 085 7497304.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę