Medale łomżyńskich karateków

Cztery medale złote, jeden srebrny i pięć brązowych przywieźli karatecy z Łomżyńskiego Klubu Karate z odbywających się w sobotę w Tomaszowie Lubelskim Mistrzostw Makroregionu Wschodniego Karate Kyokushin. Najlepiej z naszych zaprezentowała się Aleksandra Zajkowska, która wywalczyła dwa złota. Na najwyższym podium stanęła także jej młodsza siostra Karolina, która złoto wywalczyła w kata młodziczek. Trzeci złoty medal dla ŁKK wywalczył Maciej Tercjak.

W imprezie wzięło udział 286 zawodników z 26 ośrodków z czterech województw warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego. Łomżanie pojechali na te zawody silna grupą - 20 zawodników. I po raz kolejny okazało się, że na matach rewelacyjnie radzą sobie dziewczyny z miasta.  Pięć z nich zdobyło  w sumie sześć medali. Poza  siostrami Zajkowskimi – Aleksandrą (złoto:  kobiety -55, i lekki kontakt -zdobyła też tytuł najlepszej zawodniczki zawodów), oraz Karoliną (złoto: kata młodziczek) na podium stawały także  Karolina Chaberek (trzecie miejsce dziewczyny +55), Natalia Sieniawska (trzecie miejsce młodziczki -50) i Karolina Mroczkowska (drugi miejsce kata młodziczek)
Wśród chłopców poza złotym medalem Macieja Tercjaka (chłopcy -65) brązowe medale zdobyli: Damian Trzaska (młodzicy -55) i Patryk Ciszewski (kata młodzików).
Dziesiąty medal wywalczyła cała młodzieżowa drużyna ŁKK, która zajęła trzecie miejsce w turnieju.
Sędzią głównym mistrzostw był shihan Andrzej Drewniak.