Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Woda w Łomży jest dobra...

- Woda w Łomży jest dobra i bez żadnych obaw można ją pić - mówi Gilbert Okulicz-Kozaryn, zastępca prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Łomży. - Zagrożenia nigdy nie było – dodaje informują o najnowszych wynikach próbek wody dostarczanej do domów mieście. - Tam gdzie badaliśmy wodę płynąca z kranów nie stwierdzono żadnych bakterii. Są jeszcze śladowe ich ilości na wodzie surowej czerpanej ze studni w Podgórzu, ale norma dopuszcza ich liczba na poziomie 100, a my mamy 6 – podkreśla Okulicz-Kozaryn.

Przypomnijmy w ubiegłym tygodniu laboratorium zakładowe MPWiK stwierdziło przekroczenie ogólnej liczby mikroorganizmów w 1 cm3 wody w 22  +/-2ºC po 72 h w kilku punktach miasta na końcowych odcinkach sieci wodociągowej zgodnie. I choć jak podkreślano w wydanym komunikacie „stwierdzone przekroczenie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia użytkowników” w celu likwidacji przekroczeń wprowadzono dezynfekcję wody podchlorynem sodu.
Teraz znane są wyniki kolejnych próbek wody pobieranych już po rozpoczęciu chlorowania wody w Łomży.
- Wyniki są dobre. W niektórych miejscach ich (bakterii - dop.red.) liczba jest zero – mówi Gilbert Okulicz-Kozaryn podkreślając, że niezależne wyniki badań wody prowadzone przez sanepid i laboratorium MPWiK pokrywają się.
Wiceprezes MPWiK dodaje, że woda w Łomży będzie chlorowana jeszcze przez kilka dni – najprawdopodobniej do poniedziałku.

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę