Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Drogi będą lepsze

To ma być największe przedsięwzięcie realizowane w Łomży z wykorzystaniem funduszy unijnych. Ratusz właśnie ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy przebudowy trzech dużych ulic: Piłsudskiego, Spokojnej i Alei Legionów. Szacowana wartość tej inwestycji wynosi około 52 milionów złotych, przy czym z funduszy unijnych w ramach RPO miasto ma otrzymać 31,5 miliona złotych dofinansowania. W sumie za te pieniądze ma zostać wyremontowanych, przebudowanych lub zbudowanych w sumie niemal 8 km dróg.

Projekt „usprawnienie drogowych połączeń regionalnych w granicach Łomży” obejmuje w sumie osiem  różnych zadań: (1) remont i przebudowa al. J. Piłsudskiego od ul. Spokojnej do al. Legionów – obejmującą odcinek al. J. Piłsudskiego długości ok. L = 994,0 mb oraz odcinek ul. Spokojnej długości ok. 132 m; (2) remont al. J. Piłsudskiego od al. Legionów do ul. Szosa Zambrowska (z wyłączeniem skrzyżowania z ul. Zawadzką obejmujący odcinek od skrzyżowania z al. Legionów do skrzyżowania z ul. Zawadzką długości ok. 1 072,0 m oraz odcinek od skrzyżowania z ul. Zawadzką do skrzyżowania z ul. Szosa Zambrowska długości ok. 1 020 mb; (3) przebudowa "Ronda Solidarności" – skrzyżowanie al. J. Piłsudskiego z ul. Zawadzką w zakresie przebudowy funkcjonującego ronda na skrzyżowanie z wyspą centralną z sygnalizacją świetlną, przebudowy kanalizacji deszczowej, przebudowy linii energetycznych, zabezpieczenia ciepłociągu, przebudowy gazociągu; (4) przebudowa alei Legionów od Placu Kościuszki do skrzyżowania z al. J. Piłsudskiego w zakresie przebudowy sygnalizacji świetlnej dla skrzyżowań: al. Legionów – Polowa; al. Legionów – ul. Skłodowskiej; al. Legionów – ul. Sikorskiego; al. Legionów – ul. Dworcowa – ul. Mickiewicza; (5) przebudowa al. Legionów na odcinku od skrzyżowania z al. J. Piłsudskiego włącznie, poprzez skrzyżowanie al. Legionów z ul. Przykoszarową do skrzyżowania z ulicami Poznańską i Szosą do Mężenina włącznie długości ok. L = 1 377,3 m; (6) przebudowa al. Legionów od skrzyżowania z ul. Poznańską (GPZ) do granic miasta na długości ok. L = 950 m;
(7) przebudowa ul. Spokojnej na odcinku od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego do skrzyżowania z ul. al. .J. Piłsudskiego długości ok. L = 931,0 m; (8) budowa ul. Spokojnej na odcinku od ul. al. .J. Piłsudskiego do al. Legionów długości ok. L = 1 295,0 mb.
Zgodnie z ogłoszonym przetargiem rozpoczęcie prac powinno nastąpić 13 maja 2010 roku, a ich zakończenie 31 października 2011 roku.  Na razie jednak musi zostać wyłoniony wykonawca tej inwestycji. Oferty można składać do 22 kwietnia. Aby móc ubiegać się o to zlecenie trzeba wpłacić rekordowe jak na Łomżę wadium – pół miliona złotych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę