Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Szaleni kierowcy TIRów

Główne zdjęcie
fot. podlaska.policja.gov.pl

Jadące szybko wielkie ciężarówki, których kierowcy za nic mają przepisy drogowe stanowią ogromne zagrożenie. Policjanci w Mężeninie na „ósemce” nagrali kierowcę TIRa, który m.in. wyprzedzał inne samochody na skrzyżowaniu, jechał pasem przeznaczonym do jazdy w odwrotnym kierunku, gdzie o mały włos nie doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwka tirem. Niestety niektórzy z kierowców TIRów potrafią jeździć na dwóch gazach. Przed tygodniem w Grajewie mający prawie promil alkoholu w organizmie kierowca TIRa spowodował kolizję, a dziś w nocy w Szczerbie zatrzymano Estończyka, który jechał TIRem mając w sobie prawie 2 promile alkoholu.

Szaleni kierowcy TIRów

żródło: www.podlaska.policja.gov.pl


Prezentowany film policjanci nagrali w miniony piątek około godziny 14.00 w Mężeninie na krajowej „ósemce”. Podczas manewru kierujący TIRem nie zwracał uwagi na znaki drogowe i obowiązujące przepisy popełniając jedno wykroczenie po drugim. Jak relacjonują policjanci najpierw jadący ciężarówką mężczyzna przejeżdża po namalowanych na jezdni pasach nie stosując się do znaku poziomego „powierzchnia wyłączona z ruchu”. Pomimo tego, że kierowca widział nadjeżdżające z naprzeciwka auta nie skończył niebezpiecznego manewru. Dalej wyprzedzał inne samochody na skrzyżowaniu i jechał pasem przeznaczonym do jazdy w odwrotnym kierunku. Tam o mały włos nie doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwka tirem. Chwilę później 45-letni kierowca volvo został zatrzymany. Tłumaczył, że spieszył się do domu. Jak twierdził chciał jeszcze wieczorem spotkać się z rodziną. Za swoją nieodpowiedzialną jazdę został ukarany 1000 złotowym mandatem.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę