Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Zator lodowy o długości 250 metrów zagrażał mostowi w Bronowie

Główne zdjęcie
fot. www.straz.bialystok.pl

Blisko 50 osób, w większości strażaków, ale także przedstawiciele wojska i policji nocą brało udział w akcji rozbijania zatoru lodowego zagrażającego mostowi na Narwi w Bronowie. Zator sięgała niemal 250 m. Strażacy siekierami i piłami spalinowymi rozbijali go przez blisko dziewięć godzin. Z pierwszy ustaleń wynika, że lód uszkodził element konstrukcji drewnianej przeprawy.

fot. www.straz.bialystok.pl
fot. www.straz.bialystok.pl
fot. www.straz.bialystok.pl
fot. www.straz.bialystok.pl

Jak informuje dyżurny Komendy Miejskiej PSP w Łomży akcja kruszenia lodu rozpoczęła się 
około godz. 19.30. Na miejsce wysłano siedem jednostek – zawodowej i ochotniczej straży pożarnej (łącznie 37 strażaków), bo duży zator lodowy realnie zagrażał zniszczeniem mostu.
Największa kra, która napływała na most, miała wielkość około 450 m2 i grubość 50 cm.  Strażacy przez kilak godzin cieli ją piłami na mniejsze fragmenty, tak by lód mógł bezpiecznie przepłynąć pomiędzy przęsłami mostu. 
- W akcji pomagali nam wojskowi, którzy mają większe doświadczenie w usuwaniu tego typu zagrożeń – mówi dyżurny straży pożarnej.
Wojskowi mogli też wezwać na pomoc saperów, ale na razie takiej konieczności nie było. Strażacy akcje kruszenia lodu w Bronowie zakończyli około godzi 4 rano.

Przypomnijmy taka sama akcja obrony mostu w Bronowie przed lodem była prowadzona także w niedzielne popołudnie.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę