Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 marca 2023 napisz DONOS@

Zakaz zabudowy południowo – wschodniej Łomży... czas na realizację

Pod koniec grudnia ubiegłego roku radni miasta przegłosowali, na wniosek prezydenta Jerzego Brzezińskiego, uchwałę o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego południowo-wschodniej części Łomży w celu wprowadzenia zakazu zabudowy. Władze miasta pracują już nad właściwym planem. Właśnie ogłoszono, że zainteresowani mieszkańcy mogą składać wnioski do nowego planu.

Zgodnie z uchwałą z 28 grudnia 2009 roku dla ogromnego obszaru – kilkuset hektarów od okolic ulicy Zdrojowej i Starej Łomży aż do Szosy Zambrowskiej i dalej na zachód aż po Zawady Przedmieścia, ma być uchwalony plan zagospodarowania przestrzennego wprowadzający zakaz budowy tu jakichkolwiek obiektów. Ratusz pomysł argumentował możliwą degradacja przestrzeni przez powstającą tu zabudowę „w sposób niezgodny z zasadami ładu przestrzennego”. Wówczas uchwałę poparło tylko 8 radnych z 23 radnych), ale przeciwko niej zagłosowało jedynie 5, co oznaczało, że została ona podjęta i prace nad takowym planem powinny się rozpocząć... I już się rozpoczęły. W Biuletynie Informacji Publicznej pojawiło się ogłoszenie prezydenta Łomża o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego południowo – wschodniej części miasta Łomża. Jest w nim wzmianka, że „zainteresowani mogą składać wnioski do wyżej wymienionego planu miejscowego”. Powinien on zawierać nazwisko, imię, nazwę i adres wnioskodawcy, przedmiot wniosku oraz oznaczenie nieruchomości, której dotyczy.
Wnioski należy składać na piśmie w kancelarii Urzędu Miejskiego w Łomży, ul. Stary Rynek 14 – Wydział Urbanistyki i Architektury, w terminie do dnia 6 kwietnia 2010r.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę