Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

85 mln euro na pożyczki i poręczenia

Nawet 180 firm rocznie będzie mogło skorzystać z poręczeń i pożyczek dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007 - 2013. W Urzędzie Marszałkowskim podpisano umowy na realizację czterech projektów, który celem jest ułatwienie przedsiębiorcom dostępu do zewnętrznych źródeł finansowania inwestycji oraz stworzenie dogodnych warunków do rozwoju przedsiębiorczości. Łącznie ich wartość to prawie 91 mln zł, z czego blisko 85 mln zł to właśnie środki z RPOWP.

Dokapitalizowanie funduszy pożyczkowych i poręczeniowych z RPOWP ma na celu ułatwienie podlaskim firmom dostępu do kapitału zewnętrznego niezbędnego dla ich rozwoju i procesu inwestycyjnego. Pożyczki i poręczenia staną się alternatywną dla trudno dostępnych kredytów bankowych formą finansowania działalności mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.
Zgodnie z podpisanymi umowami pożyczek udzielać będą: Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego, Agencja Rozwoju Regionalnego „ARES” S.A. w Suwałkach i Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa. Instytucje na ten cel otrzymały 35 mln zł dofinansowania i planują rocznie udzielić pożyczek około 130 przedsiębiorcom. Mają je otrzymywać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa wykonujące działalność gospodarczą na terenie województwa podlaskiego.
Z kolei 50 mln zł zasili kapitał poręczeniowy Podlaskiego Funduszu Poręczeniowego, który planuje każdego roku wesprzeć ponad 50 przedsiębiorstw. Poręczenia mogą być udzielane podmiotom, które posiadają siedzibę (a w przypadku osoby fizycznej adres zamieszkania lub adres głównego miejsca wykonywania działalności) na terytorium województwa podlaskiego bądź realizują inwestycje na terenie województwa podlaskiego.

Przedsiębiorstwa zainteresowane tymi formami finansowania swojej działalności mogą się zgłaszać do:
- Podlaskiego Funduszu Poręczeniowego Sp. z o.o. oraz Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego z siedzibą w Białymstoku przy ul. Starobojarskiej 15 oraz ich placówek w Bielsku Podlaskim (ul. Mickiewicza 31), Hajnówce (ul. Wierobieja 30/18), Łomży (ul. Polowa 53) i Siemiatyczach (ul. Pałacowa 19),
- Agencji Rozwoju Regionalnego „ARES” S.A. w Suwałkach z siedzibą przy ul. Noniewicza 42A
- Fundacji na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa posiadającej biuro terenowe w Zambrowie przy ul. Fabrycznej 3a/15.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę