Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Budowlany boom, czy kryzys 2009 roku?

Główne zdjęcie
Ul. Sybiraków

Miniony rok był wyjątkowo dobry dla budownictwa w Łomży. Tak przynajmniej wynika z najnowszych danych opublikowanych przez Urząd Statystyczny. W mieście oddano do użytku ponad pół tysiąca mieszkań. To o blisko połowę więcej niż w 2008 roku. Zdecydowana większość to mieszkania w blokach, ale przybyło także kilkadziesiąt domów. Dużo mniej budowano mieszkań wokół miasta. Na terenie powiatu łomżyńskiego przez cały ubiegły rok oddano do użytku tylko 89 domów, podczas gdy rok wcześniej było ich grubo ponad dwa razy więcej.

W 2009 roku w Łomży oddano do użytku 534 mieszkania. Tylko 67 z nich to tzw budownictwo indywidualne – czyli domki, a reszta to mieszkania w blokach. Rok wcześniej w całym mieście w blokach i domkach mieszkań oddano tylko 359. Z danych US wynika także, że zwiększyła się powierzchnia nowych mieszkań. Dziś jest ona o niemal 20% większa niż przed rokiem i wynosi średnio 60 m.kw.

Analizując dane dotyczące budownictwa mieszkaniowego na ternie powiatu łomżyńskiego w 2009 roku obserwujemy znaczący spadek oddawanych do użytku mieszkań. Było ich o blisko 2/3 mniej niż rok wcześniej. Na terenie dziewięciu okalających Łomżę gmin w 2009 roku łącznie wybudowano tylko 89 mieszkań.  Rok wcześniej oddawanych do użytku domów było znacznie więcej - 238.  Średnia wielkość nowych domów w ubiegłym roku wyniosła 160 m.kw.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę