Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

W lutym bezrobocie w Łomży dalej rosło

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu lutego 2010 roku wyniosła 6210 osób i była wyższa niż przed rokiem o 1254 osoby tj. o ponad 25%. Tylko w ciągu ostatniego miesiąca poziom bezrobocia zwiększył się o 79 osób. Bezrobotni z miasta Łomży stanowili 63,3% wszystkich zarejestrowanych osób w urzędzie i było ich 3932, a stopa bezrobocie w mieście sięga już 15,9%.

Jak podają pracownicy urzędu zanotowany wzrost poziomu bezrobocia w lutym 2010r. związany jest ze zmniejszającym się napływem ofert pracy od lokalnych pracodawców, będącym reperkusją odczuwalnego na rynku pracy kryzysu gospodarczego oraz nie rozpoczęciem jeszcze, z powodów klimatycznych, prac sezonowych.
W lutym do urzędu zgłoszono 117 wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej. W tym samym czasie do zatrudniaka zgłosiło się 651 nowych bezrobotnych, w tym 509 nie posiadało prawa do zasiłku. 

Jest jednak i wskaźnik, który wygląda lepiej niż ostatnio. Z danych urzędu wynika, że w lutym pracę podjęło 280 osób bezrobotnych, tj. o 113 osoby więcej niż w styczniu.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę