Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Chcesz wiedzieć jak głosują radni... zerknij do BIP

Główne zdjęcie
fot. archiwum

Kto był „za”, kto „przeciw”, kto „wstrzymał się”, nie głosował, albo wyszedł z sali... Teraz już wiadomo jak pracują, a dokładniej jak głosują, radni Łomży. Możliwości kontroli poczynań radnych daje mieszkańcom Łomży załączony po raz pierwszy do protokołu z sesji dokument z wynikami głosowań nad poszczególnymi uchwałami, stanowiskami czy opiniami Rady Miasta Łomża.

Głosowania radnych są „za zwyczaj” jawne, ale dotychczas mieszkańcy Łomży aby sprawdzić jak w konkretnej sprawie głosowali poszczególni radni musieli wybrać się osobiście na salę obrad rady Miasta. Teraz to się zmienia. W Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Łomży po raz pierwszy do protokołu z sesji, która odbyła się 27 stycznia 2010 roku, załączono dokument z wydrukiem wyników poszczególnych głosowań. Z dokumentu wynika nie tylko jak głosują radni, ale także czy biorą udział we wszystkich głosowaniach, a nawet kiedy z sali wychodzą... I tak np. dowiadujemy się, że o ile styczniową sesję radni rozpoczęli niemalże w komplecie (w głosowaniach o 10.20 na sali brakowało tylko jednego radnego) to z czasem radnych ubywało. Na blisko półtorej godziny przed jej końcem na sali nie było już sześciu radnych, a sesję kończono przy siedmiu  nieobecnych. Oznacza to że w trakcie sesji „urwał się z niej” niemal co trzeci miejski radny...  

Załącznik z wynikami głosowań to pierwszy widoczny efekt wprowadzonych pod koniec ubiegłego roku zmian w statucie miasta, które miały na celu m.in. większe niż dotychczas uwidocznienie pracy miejskich rajców. Poza publikacją wyników głosowań  w internecie – zgodnie z nowymi zapisami statutu – tam też mają pojawić się nagrania przebiegu całych sesji.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę