Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 07 czerwca 2023 napisz DONOS@

Ilu radnych...

Samorządowcy czują już na plechach oddech wyborców... Kadencja tych władz kończy się 12 listopada. Później odbędą się wybory i to od uznania wyborców będzie zależało który z samorządowych działaczy pozostanie u steru władzy, a który będzie musiał odejść. Na wybory szykuje się też administracja rządowa. Formalnie to premier ma wskazać termin kiedy wybory się odbędą, a wojewoda podlaski już ustalić podpisał zarządzenie określające liczbę radnych wybieranych w poszczególnych samorządach.

Wybory do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw oraz wybory wójtów, burmistrzów i prezydentów miast zgodnie z prawem powinny być przeprowadzone w niedzielę, w terminie pomiędzy 14 listopada 2010 r., a 9 stycznia 2011 r. Dokładny termin ma wskazać premier nie później niż na 30 dni przed upływem kadencji (art. 25 ust. 1 Ordynacji wyborczej), tj. nie później niż 13 października 2010 r. (środa).

Tymczasem wojewoda podlaski podpisał już zarządzenie w sprawie ustalenia liczby radnych w poszczególnych jednostkach samorządowych w województwie podlaskim. Liczba radnych zależy od rangi samorządu i liczny mieszkańców. W zarządzeniu wypisane jest ilu radnych będzie wybieranych do każdej ze 115 rad gmin, 15 rad powiatów, 3 rad miast na prawach powiatów i 1 sejmiku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę