Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Dzień bezpłatnych diagnoz logopedycznych

- Nie boli, nie kosztuje, a może pomóc... W najbliższą sobotę w całym kraju odbędzie się Dzień Bezpłatnych Diagnoz Logopedycznych. To akcja organizowana po raz kolejny przez Polski Związek Logopedów. Celem akcji, adresowanej przede wszystkim do rodziców dzieci, których wymowa budzi niepokój, stworzenie warunków do szybkiej i rzetelnej konsultacji, informacji i diagnozy. Do akcji tradycyjnie włączają się także logopedzi z Łomży.

W tym roku bezpłatnych porad rodzicom najmłodszych dzieci udzielać będzie m.in. Małgorzata Polkowska.
- Mogą przyjść wszyscy. Dzieci, młodzież, a nawet dorośli których wymowa budzi niepokój – zachęca do udziału w sobotniej akcji badań pani Małgorzata.
Osoby, które źle mówią... np. seplenią, czy jąkają się w życiu mają trudniej. W szkole, a nawet później w pracy są gorzej postrzegane, wielu z nich czuje się niedowartościowanych, odrzuconych i wyśmiewanym przez otoczenie. A przecież seplenienia czy jąkania się można – i to jak twierdza specjaliści - stosunkowo łatwo się pozbyć, zwłaszcza gdy ma się  kilka lat. I właśnie między innymi po to aby upowszechnić wiedzę logopedyczną oraz stworzyć warunki do szybkiej i rzetelnej konsultacji, informacji i diagnozy już  po raz  ósmy odbywa się Ogólnopolski Dzień Bezpłatnych Diagnoz Logopedycznych. Oczywiście nie wszyscy od razu muszą iść do logopedy.
- Tak naprawdę jeśli dziecko w wieku trzech lat nie mówi, albo mówi tylko sylabami, to watro by się skonsultować z logopedą, aby sprawdzić z czym jest problem. Być może dziecko zacznie mówić trochę później, ale zdarza się i tak, że można mu już w tym wieku pomóc – mówi Małgorzata Polkowska.
Logopeda w najbliższą sobotę (od godz. 10.00  do 14.00) w ramach DBDL będzie przyjmowała w Przedszkolu Publicznym nr 15 przy ul. Kołłątaja w Łomży.
- Akcja adresowana jest przede wszystkim do rodziców dzieci w wieku przedszkolnym. Dzieci w wieku kilku lat stosunkowo łatwo porzucą złe nawyki w mówieni, jeśli będziemy im pokazywać jak to się mówi, a właściwie robi prawidłowo – podkreśla logopeda. - jeśli dziecko wysuwa język, oddycha przez buzię, czy zamienia głoski – warto skorzystać z tej soboty i odwiedzić – logopedę – dodaje.
Samo badanie - poza tym, że w tym dniu nic nie kosztuje - nie boli.
- Badanie polega na tym, że pokazujemy dziecku kolorowe obrazki i ono opowiada co tam widzi. Po 10-15-minutowej rozmowie już słychać i widać z czym jest problem. A jeśli zidentyfikujemy problemy to możemy też określić czym on jest podyktowany i jak się ewentualnych wad wymowy pozbyć – dodaje logopeda. - To co dalej będzie z tą wadą i z dzieckiem decydują rodzice, ale jeśli przyjdą na badania będą mieli wiedzę.  

W tym roku w akcji Dzień Bezpłatnych Diagnoz Logopedycznych w Łomży udział biorą: 
Przedszkole Publiczne nr 15 w Łomży ul. Kołłątaja 10
Gabinet Logopedyczny Magdalena Małgorzata Tyszka ul. Kołłątaja 12/16
Niepubliczne Przedszkole "WESOŁE SŁONECZKO" ul. Spółdzielcza 74
Szkoła Podstawowa nr 10 ul. Niemcewicza 17

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę