Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 marca 2023 napisz DONOS@

Darmowy internet (nie) dla wszystkich w Łomży

Łomża zbuduje system bezpłatnego dostępu do internetu. Wczoraj ratusz ogłosił przetarg na dostawę i zainstalowanie wyposażenia bezprzewodowej sieci szerokopasmowej w mieście. Oferty zainteresowane firmy mogą składać przez tydzień, na faktyczna budowę systemu będą miały dwa miesiące. Zgodnie z planami w Łomży ma powstać m.in. sześć tzw. hot spotów rozsiewających internet dla wszystkich.

Hot spoty czyli zewnętrzne publiczne punkty dostępu do Internetu pracujące w standardzie WiMAX (2,4 – 2,5 GHz w standardzie WiFi) mają zapewniać bezpłatny dostęp do internetu wszystkim użytkownikom znajdującym się w odległości min. 150 metrów od nadajników. Te usytuowane maja być w okolicach Starego Rynku z ulicami Farną i Długą, dworcu PKS (okolice skrzyżowania ul. Gen. W. Sikorskiego z Aleją Legionów), dwóch skate parków obejmując teren pomiędzy ul. Księżnej Anny, a ul. Mazowiecka, i pomiędzy ul. Konstytucji 3 Maja, a ul. Strzelniczą, w Parku Jana Pawła II (ul. Katyńska 3 – okolice kompleksu sportowego „Orlik”).
Szósty hot spot ma być w samym ratuszu i przesyłać sygnał tak aby internet był dostępny w holu na parterze przy głównym wejściu do budynku, w pokojach prezydenta, jego zastępców i m.in. na sali konferencyjnej.
Podstawową częścią zamówienia nie są jednak hot spoty, a system umożliwiający bezprzewodową szerokopasmową (nie mniej niż 10 Mbps) łączność internetową i intranetową z i pomiędzy dziesięcioma placówkami: Urzędem Miejskim przy Starym Rynku z oddziałami: Biurem Świadczeń Rodzinnych – przy ul. Polnej i PZON, MOPS przy ul. Dwornej, a także podległymi miastu MPK, MPGKiM, MOSiR, Teatrem Lalki i Aktora, Wielofunkcyjną Placówką Opiekuńczo – Wychowawczą,  Miejską Biblioteką Publiczną i biurem zarządzania monitoringiem w KM Policji.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę