Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Poeci, czas chwytać za pióra!

Jeśli ktoś nie ma wierszy ukrytych w szufladzie, lecz czuje już przypływ weny poetyckiej, może spróbować swoich sił w XI Czerwcowym Konkursie Jednego Wiersza. Do 15 maja można nadsyłać własne, wcześniej niepublikowane i nienagradzane utwory do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży.

Konkurs ma charakter otwarty, adresowany jest zarówno do młodzieży, jak i dorosłych.
Uczestnik może zgłosić tylko jeden utwór poetycki, o dowolnej tematyce i formie. Oznaczony godłem (znakiem autora) wiersz w trzech egzemplarzach należy przesłać do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży (ul. Długa 13, 18-400 Łomża) w terminie do 15 maja 2010 r. (decyduje data stempla pocztowego). Do przesyłki powinna być dołączona zaklejona koperta, zawierającą dane autora (imię i nazwisko, wiek, adres, telefon, e-mail) i oznaczona tym samym godłem.
O zakwalifikowaniu do finału, jego terminie i miejscu uczestnicy zostaną powiadomieni. Finaliści osobiście zaprezentują swoje utwory przed publicznością w czasie wieczoru poetyckiego, a oceniać je będzie jury powołane przez dyrektora MBP. Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne.
Publiczność poprzez głosowanie przyzna  nagrodę, którą będzie zestaw książek. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo opublikowania utworów zakwalifikowanych do finału bez honorariów, a także możliwość udostępnienia ich prasie, radiu lub telewizji bez zgody autorów. Atrakcją  łomżyńskiego konkursu jednego wiersza jest publikacja finałowych utworów w zeszycie poetyckim, a mankamentem, że organizatorzy nie zwracają finalistom ewentualnych kosztów podróży.
Jednak zanim wybierzecie się w podróż do Łomży, chwyćcie za pióro. Albo zajrzyjcie do szuflady...


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę